R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335666 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Adrian Tekliński i Alicja Ratajczak
pokazali klasę reprezentanta Polski

 

15. "czwartek kolarski" na torze "Poznań"


Prawie 150 osób ścigało się dziś na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Piętnasty w tym roku "czwartek kolarski" na torze samochodowym "Poznań" zgromadził dziś na starcie prawie 150 zawodniczek i zawodników, nie tylko z Poznania i Wielkopolski. Do pokonania było 15 rund, czyli 62 kilometry. Mistrzowskim finiszem popisał się Adrian Tekliński z Brzegu, etatowy reprezentant Polski w kolarstwie torowym. Wielką klasę pokazała również Alicja Ratajczak z Kórnika, która dojechała do mety w czołowej grupie, półtorej minuty przed peletonem.

Po starcie ostro do przodu ruszyli Jakub Najs z Grodziska i Bartosz Mikler z Jarocina - tegoroczny mistrz Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii orlik. Po pokonaniu jednego okrążenia byli oni na czele, dobrych dwieście metrów przed peletonem. Na następnej rundzie również prowadzili - tylko z mniejszą już przewagą. Na trzeciej rundzie zostali oni doścignięci i na następnych zasadnicza grupa jechała razem.


Robert Taciak przywiózł dziś do Poznania trzynaścioro kolarek i kolarzy.
Fot. Piotr Kurek

Na ósmym okrążeniu na atak zdecydował się Adrian Tekliński (rocznik 1989), za którym pojechało prawie dziesięciu zawodników i Alicja Ratajczak z Kórnika (UKS Mróz Jedynka). Załapali się do ucieczki, między innymi, Jakub Najs, Bartosz Mikler, Władysław Gładysiak, Artur Kozal i Piotr Lis. Przez trzy następne rundy uciekający pedałowali z prędkością między 45 a 49 km na godzinę i zwiększali przewagę nad peletonem. Urosła ona do półtorej minuty.

– Oni jechali szaleńczo szybko, ja z peletonu postanowiłem ich dogonić. Udało się, choć miałem już ciemno w oczach - mówi Łukasz Rakoczy z Poznania i zarazem kolega Artura Kozala. – W którymś momencie zostało mi do nich tylko 10 metrów i już chciałem zrezygnować - mówi Łukasz Rakoczy. – Ale wykrzesałem z siebie dodatkową porcję energii i do nich dojechałem, by móc rozprowadzić Artura na finiszu.


Adrian Tekliński pierwszy (z prawej) na linii mety.
Fot. Piotr Kurek

Adrian Tekliński, Artur Kozal, Łukasz Rakoczy, Piotr Lis, Jakub Najs, Bartosz Mikler, Władysław Gładysiak i Alicja Ratajczak oraz pozostali zawodnicy odjazdu stworzyli dziś widowisko. Godne 15. "czwartku kolarskiego". Dystans 62 km pokonali w czasie 1 godziny 22 minut 10 sekund. Łatwo obliczyć: średnia wychodzi - 44,75 km/h.

– Myślałem, że Adrian wygra - powiedziała za linię mety Alicja Ratajczak. I się nie pomyliła. Z ostatniego zakrętu wyjechał jako pierwszy, wybrał lewą stronę jazdy do mety. Zacięcie go gonił, mając wsparcie Łukasza Rakoczego, Artur Kozal. Ale Adrian Tekliński dziś był najlepszy.


Zawodniczki z Kórnika zdobyły dziś kobiece podium. Na zdjęciu z prezesem PTC Romualdem Szajem.
Fot. Piotr Kurek

– Pierwszy raz startowałem tu na torze samochodowym "Poznań". Bardzo mi się ta jazda podobała. To element moich przygotowań do Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, które wkrótce odbędą się w Szwajcarii - powiedział Adrian Tekliński.

Zwycięzca dzisiejszego "czwartku kolarskiego" 3 listopada ukończy 26 lat. Reprezentuje barwy Kolss- BDC Team. Jest znanym polskim torowcem, wielokrotnym reprezentantem Polski.

Kobiety open - wynik
1. Alicja Ratajczak, Kórnik
2. Karolina Przybylak, Kórnik
3. Nikol Płosaj, Kórnik

CM/M30 - wyniki
1. Adrian Tekliński, Brzeg
2. Artur Kozal, Mosina
3. Piotr Lis, Raszków

M40/M50 - wyniki
1. Lech Ergang, Poznań
2. Marek Bonecki, Zbąszynek
3. Artur Spławski, Bogdanowo

M60+ - wyniki
1. Jerzy Rogalski, Leszno
2. Romuald Szaj, Poznań
3. Grzegorz Napierała, Bolechówko

Z kronikarskiego obowiązku informuję, że wszystkie te zawodniczki i ci zawodnicy otrzymali premie finansowe: za pierwsze miejsce - 350,00 złotych, za drugie - 250,00 złotych, za trzecie - 100,00 złotych. Sponsorem nagród jest Ryszard Kołacki - prezes firmy Merx Polska, wielki fan kolarstwa, uczestnik tegorocznego Tour de Pologne Amatorów.


Artur Kozal, Adrian Tekliński, Piotr Lis i Romuald Szaj.
Fot. Piotr Kurek

Następny, szesnasty "czwartek kolarski" za tydzień, 27 sierpnia. Zapisy od 17.30 do 18.30. Start o godzinie 18.45. Do pokonania 10 rund - 40860 metrów.

                                                                Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL