R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687421 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kto wygra z Arturem Kozalem?

 

1 i 2 maja na torze "Poznań" ścigają się kolarze


Pierwsza piątka: Artur Kozal, z lewej Mikołaj Gutek, z prawej Łukasz Rakoczy, za nimi Michał Górniak i Dominik Wiewiór. 24 kwietnia 2014, pierwszy "czwartek kolarski" w tym roku.
Fot. Piotr Kurek

2 maja na torze samochodowym "Poznań" odbędzie się Wyścig Kolarski o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski. Wezmą w nim udział najlepsi szosowcy naszego regionu, mile widziani będą zawodnicy z innych części kraju.

Kolarze szosowi korzystają z toru samochodowego "Poznań", treningowo i wyścigowo, od wielu, wielu lat. Ścigali się tutaj, między innymi, Ryszard Szurkowski (polski kolarz wszech czasów) i Janusz Kowalski - mistrz świata z Montrealu, rok 1974.

Przed rokiem, dzięki życzliwości prezesa Automobilkubu Wielkopolski Roberta Werle, tor samochodowy "Poznań" był wielokrotnie miejscem interesującej rywalizacji kolarskiej, dzięki "czwartkom kolarskim".

W tym roku, przed niespełna tygodniem - 24 kwietnia, odbył się pierwszy "czwartek kolarski". Startowało ponad 100 mężczyzn i Joanna Zbroszczyk. Triumfował Artur Kozal z Mosiny, ceniony w całym kraju instruktor FTI Cycling, po sukces jechał ze średnią prędkością prawie 44 kilometrów na godzinę.


Artur Spławski (od lewej), Łukasz Rakoczy, Artur Kozal, Przemysław Wegner, Jan Szymański (medalista IO w Soczi), Luiza Złotkowska (medalistka IO w Soczi), Piotr Siebert. Tor "Poznań", 24 kwietnia 2014.
Fot. Piotr Kurek

Ci z fanów kolarstwa, którzy byli 24 kwietnia na torze "Poznań", widzieli na nim na rowerze olimpijczyka z Soczi, znakomitego panczenistę Jana Szymańskiego, który przywiózł do kraju z zimowych igrzysk 2014 brązowy medal. Sportowiec z poznańskich Jeżyc lubi jazdę na rowerze, ma mocną nogę i kto wie, czy w piątek 2 maja nie pokona Artura Kozala?

Ale, by o tym się przekonać, trzeba być w piątek na torze "Poznań". Zapisy w biurze zawodów (przy wieży startowej) od godziny 10 do 12.30. Początek imprezy o godzinie 12.

Prawo startu ma każdy zawodnik posiadający sprawny sprzęt i kask oraz licencję, w przypadku braku licencji obowiązują badania lekarskie. Dla wyścigu w kategorii dzieci obowiązuje pisemna zgoda rodziców. Wyścig będzie przeprowadzony zgodnie z przepisami UCI oraz PZKol. Jedna runda na torze "Poznań" to 4083 metry.

Dystans i kategorie:
- godz. 12.30 start dzieci - 2 rundy
- godz. 13.00 start kat. M50, M60, M70, K-OPEN, junior mł. - 12 rund
- godz. 14.15 start kat. M30, M40, cyklosport, junior - 20 rund

Imprezę organizują Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Automobilklub Wielkopolski oraz Wielkopolski Związek Kolarski. Dyrektorem wyścigu jest prezes PTC Romuald Szaj (504 004 447), sędzią głównym Jerzy Placek (602 454 698).

xxx

Natomiast dzień wcześniej, 1 maja, odbędzie się w tym samym miejscu, czyli na torze samochodowym "Poznań", Wyścig Kolarski o Puchar Prezesa Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. Będzie to jazda indywidualna na czas na dystansie 12 kilometrów, czyli 3 rundy po torze. Zapisy od godziny 12 do 13. Start pierwszego zawodnika o godzinie 13.30. Pojadą oni od najmłodszego do najstarszego.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL