Jestes 41033061 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Marek Rutkiewicz
wygrał etap w Chinach

Marek Rutkiewicz wygrał w środę szósty etap, o długości 115 kilometrów, silnie obsadzonego wyścigu kolarskiego dookoła jeziora Quinghai w Chinach.

Rutkiewicz wyprzedził na finiszu towarzyszy ucieczki - mistrza olimpijskiego z Aten w jeździe indywidualnej na czas Amerykanina Tylera Hamiltona, powracającego na trasy po dwuletniej dyskwalifikacji za doping, oraz Irańczyka Hosseina Askariego, który zdobył koszulkę lidera.

Marek Rutkiewicz świetnie sobie radzi w Chinach. Tu z Anną Szafraniec w Złotoryi podczas tegorocznych mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym.

"Na finiszu nie sądziłem, że jestem w stanie wygrać z Tylerem, ale on był zmęczony i udało się" - powiedział polski kolarz dziennikarzom.

Rutkiewicz jest zawodnikiem grupy Mróz-Action-Uniqa, która w Chinach jedzie jako reprezentacja Polski. Stanowią ją: Robert Radosz (nr startowy 101), Bartosz Huzarski (102), Błażej Janiaczyk (103), Mariusz Witecki (104), Marcin Gębka (105), Marcin Osiński (106) i Marek Rutkiewicz (107).

W klasyfikacji generalnej kolarz z Olsztyna zajmuje piąte miejsce. Reprezentacja Polski zajmuje trzecie miejsce - ze stratą 44 sekund do prowadzącej ekipy Tabriz z Iranu.

Wyścig zakończy się 20 lipca. Jedzie w nim 122 kolarzy (wystartowało 147) z 21 teamów. Kolarze mają do przejechania 1342 kilometry. Wyścig ten w 2003 roku wygrał Włoch Damian Cunego.