Jestes 41036098 gosciem na naszej stronie
Tom Boonen wygrał w pięknym stylu
szósty etap i Tour of Qatar

Finiszując w pięknym stylu w Tour of Qatar, Belg Tom Boonen (Quick Step) wygrał dziś (1 lutego) szósty etap wyścigu o długości 120 kilometrów, na trasie Al Wakra - Doha Corniche. Było to jego trzecie etapowe zwycięstwo w tym tygodniu, czternaste w karierze i drugi sukces w klasyfikacji generalnej w ostatnich trzech latach w tym emiracie.

27-letni sprinter okazał się szybszy od zwycięzcy czwartego etapu Włocha Alberto Loddo (Tinkoff Credit Systems), Brazylijczyka Luciano Pagliarini (Saunier Duval) i 37 innych szosowców na końcowej kresce, podczas gdy reszta zawodników przyjechała za nimi - zmęczona silnym wiatrem i sześcioma dniami rywalizacji.

Szosowy mistrz świata z 2005 roku wygrał cały wyścig (kategoria 2.1) z przewagą 27 sekund nad kolegą z zespołu Quick Step Holendrem Stevenem De Jongh i 46 sekund nad Belgiem Gregiem Van Avermaet (Silence-Lotto). Australijski kolarz Chris Sutton (Slipstream Chipotle-H3O) był czwarty ze stratą 46 sekund, podczas gdy Jurgen Roelandts (Silence-Lotto) i Alexandre Pichot (Bouygues Telecom) uplasowali sie na pozycjach 5 i 6.

Boonen dominował w klasyfikacji punktowej, jego zas zespół Quick Step wygrał rywalizację teamów. Jedyny Polak w tym wyścigu Maciej Bodnar zajął w piątek 39. miejsce - ze stratą 8 sekund do czołowej grupy. Polak zajął w klasyfikacji generalnej 25 miejsce - 5 minut i 2 sekundy za Boonenem, wśród młodych kolarzy - 8. miejsce.

Warto w tym miejscu podkreślić, że ubiegłoroczny zwycięzca 64. Tour de Pologne Belg Johan Van Summeren zajął 35. miejsce z czasem gorszym od Macieja Bodnara o sześć minut i dwie sekundy.