R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824518 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Aktywni Paterski i Owsian, Bole w pierwszej „10”

 

Kolarze CCC Sprandi Polkowice ścigają się na Majorce

W trzecim wyścigu Challenge Mallorca, Trofeo Serra de Tramuntana, z bardzo dobrej strony pokazał się Maciej Paterski, który przez długi czas jechał w ucieczce oraz Grega Bole, który finiszował na 7. miejscu. Wygrał po indywidualnej akcji Alejandro Valverde (Movistar).

– Dzisiejszy wyścig był bardzo ciężki. Nie tylko z powodu ciężkich podjazdów, ale też licznych kraks. Starałem się zatem nie ryzykować na zjazdach –powiedział Grega Bole. - Na ostatnich kilometrach jechałem w kilkuosobowej grupie pościgowej, goniącej Valverde. Nie było w niej jednak dobrej organizacji i trudno było doścignąć Hiszpana. Zacząłem finałowy sprint trochę za późno, ale cieszę się z zajętego miejsca. Cieszy mnie także jazda pozostałych kolegów z drużyny. Świetnie spisał się Maciek Paterski, który był bardzo aktywny. Łukasz Owsian przyjechał w głównej grupie, co też nie było łatwe, bo do mety dojechało tylko około 50 kolarzy.

– Jak to zwykle bywa po długiej przerwie od ścigania, trudno ocenić jaki prezentuje się poziom. Wyścigi na Majorce pozwalają jednak stwierdzić, że przygotowania zmierzają we właściwym kierunku. Moim pierwszym głównym celem sezonu będzie Mediolan – San Remo i trzeba wykorzystać każdy wyścig, by do La Primavery przystąpić w jak najlepszej dyspozycji.

Podobnie jak dzień wcześniej początek zmagań był rozgrywany w bardzo wysokim tempie i przez długi czas nikt nie był w stanie oderwać się od peletonu. Po około 50.kilometrze na czele uformowała się 26-osobowa grupka z Maciejem Paterskim i Łukaszem Owsianem. Uzyskała ona ok. 2:30 przewagi, jednak zapas ten został zmniejszony do niewiele ponad minuty, za sprawą grupy Sky, pracującej na czele peletonu.

Wtedy na atak zdecydował się Paterski. Zaatakował on wraz z Louisem Vervaecke (Lotto Soudal) i wjechał jako pierwszy na szczyt Coll d'Honor. Chwilę później został doścignięty przez 10-osobową grupę pościgową. Byli w niej m.in. Alejandro Valverde, Merhawi Kudus, Linus Gerdemann i Fabian Wegmann. Ci dwaj pierwsi zdecydowali się na atak i zostawili swoich rywali z tyłu. Później Hiszpan sam odskoczył i dojechał do mety. Na bardzo dobrym, 7..miejscu finiszował Grega Bole, dla którego było to pierwsze miejsce w pierwszej „10” w pomarańczowych barwach. Paterski ukończył zmagania na 14. miejscu, a Owsian był 29.


Wyniki Trofeo Serra de Tramuntana
1. Alejandro Valverde (Movistar) - 4:34:29
2. Tim Wellens (Lotto Soudal) - 1:23 min.
3. Leopold Konig (Team Sky) - 1:33
...
7. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) - 2:53 min.
14. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) - 7:17
29. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) - 8:19
DNF Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice)
DNF Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)
DNF Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)
DNF Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)
DNF Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice)

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL