R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826720 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jacek Morajko mistrzem Polski

 

Kolarz Mroza najszybszy w Kielcach

Zwycięstwem Jacka Morajki z grupy Mróz Active Jet zakończył się w Masłowie pod Kielcami wyścig elity kolarskich mistrzostw Polski. Srebrny medal zdobył jego klubowy kolega Mariusz Witecki. Trzeci był Maciej Bodnar z włoskiej ekipy Liquigas.

Na starcie wyścigu stanęło 89 kolarzy. Co chwilę peleton rwał się i dzielił na grupki, głównie za sprawą bardzo aktywnych zawodników CCC Polkowice.

Na dwa okrążenia przed metą na czele stawki jechało trzech kolarzy: Maciej Bodnar, Bartłomiej Matysiak i Jacek Morajko, którzy wyprzedzali o półtorej minuty następną ścigającą ich grupkę.

Ostatnie okrążenie na płycie lotniska w Masłowie rozpoczęło pięciu kolarzy: Mariusz Witecki, Dariusz Batek, Morajko, Bodnar i Piotr Osiński, a 200 metrów za nimi Matusiak, który nieco osłabł.

Wrzawa i ogromny doping zapanował na mecie, gdy widzowie dostrzegli na drodze za ogrodzeniem lotniska dwóch zawodników - Morajkę i Witeckiego, którzy przed laty związani byli z Kielcami i klubem DEK Meble Korona. Obaj finiszowali trzymając się za ręce - na linii mety Morajko wyprzedził o pół koła starszego kolegę.

Biało-czerwoną koszulkę mistrza Polski założył Morajce minister sportu i turystyki Adam Giersz, który wcześniej uczestniczył w otwarciu hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej.

– Ciężko było, ale pracowaliśmy zespołowo. Gdy na ostatnim poważnym podjeździe zdecydowaliśmy się z Mariuszem na ucieczkę, nie byliśmy pewni, że nam się to uda. Wyszło. Radość ogromna. Na treningach rozważaliśmy z Mariuszem, co będzie, gdy w Masłowie przyjedziemy we dwójkę do mety. Jakbyśmy sobie to wywróżyli - powiedział Morajko.

Wyniki wyścigu elity mężczyzn (215 km)

1. Jacek Morajko (Mróz Active Jet) - 5:26.14 h
2. Mariusz Witecki (Mróz Active Jet) - ten sam czas
3. Maciej Bodnar (Liquigas) - 1.06 min.
4. Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) - ten sam czas
5. Piotr Osiński (Mróz Active Jet) - 1.29
6. Jarosław Marycz (Saxo Bank) - 2.44
7. Adam Wadecki (Aktio Group Mostostal Puławy)
8. Mateusz Taciak (Mróz Active Jet)
9. Michał Gołaś (Vacansoleil)
10. Bartosz Huzarski (ISD Neri) - ten sam czas
  

Jarosław Marycz i Maja Włoszczowska
mistrzami Polski w jeździe indywidualnej na czas

Jarosław Marycz zdobył dzisiaj w Łopusznie pod Kielcami tytuł mistrza Polski elity w jeździe indywidualnej na czas. Wśród kobiet zwyciężyła Maja Włoszczowska, a w rywalizacji młodzieżowców - Krzysztof Sójka.

W czasówce elity karty rozdawali kolarze, którzy na co dzień jeżdżą w zawodowych ekipach ProTour. Marycz, z duńskiej grupy Saxo Bank, wyprzedził o 43 sekundy obrońcę tytułu Macieja Bodnara (Liquigas) oraz o 1.22 min. Marcina Sapę (Lampre). Najlepszy z zawodników z krajowych grup, Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) był czwarty.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Jarosław Marycz to ubiegłoroczny mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii orlików. Swój tytuł wywalczył 24 czerwca 2009 roku w Borku Wielkopolskim.


Wyniki - 45 km
1. Jarosław Marycz (Saxo Bank) - 56.08 min.
2. Maciej Bodnar (Liquigas) - strata 43 sekund
3. Marcin Sapa (Lampre) - 1.22 min.
4. Tomasz Kiedyś ( CCC Polsat Polkowice) - 1.49
5. Łukasz Bodnar ( CCC Polsat Polkowice) - 1.55
6. Mateusz Taciak (Mróz Active Jet) - 2.03

Wyścig elity kobiet wygrała zdecydowanie Maja Włoszczowska ( CCC Polkowice). Srebrny medal wywalczyła Paulina Brzeźna (Red Sun Cycling Team), a brąz trafił w ręce Eugenii Bujak (GK Zagłębie Sosnowiec).

Wyniki - 22 km
1. Maja Włoszczowska ( CCC Polsat Polkowice) - 32.56 min.
2. Paulina Brzeźna (Red Sun Cycling Team) - 9 sekund
3. Eugenia Bujak (GK Zagłębie Sosnowiec) - 29

W jeździe indywidualnej na czas w kategorii orliczek triumfowała Eugenia Bujak (GK Zagłębie Sosnowiec) przed Katarzyną Pawłowską (UKS Jedynka Limaro Kórnik) i Martyną Klekot (CZKKS Tadpol Kolejarz Jura).

Wyścig młodzieżowców na dystansie 30 kilometrów wygrał Kornel Sójka (KTK Kalisz) przed Michałem Kwiatkowskim (TKK Pacific Toruń/Caja Rural) i Piotrem Gawrońskim (TKK Pacific Toruń).

W okropnych warunkach przyszło ścigać się kolarzom w podkieleckiej miejscowości Łopuszno, gdzie wyznaczono start i metę trasy jazdy indywidualnej na czas. Niska temperatura, boczny wiatr i rzęsisty, nieustający deszcz skutecznie zniechęciły część zawodników do startu o medale mistrzostw Polski w jeździe na czas.

Jutro kolarze mają dzień przerwy. W sobotę odbędą się wyścigi ze startu wspólnego elity kobiet i młodziezowców, w niedzielę o tytuł mistrza Polski powalczą zawodnicy elity mężczyzn. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL