R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900541 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Hubert Semczuk nie zawiódł, ale
szybciej finiszował Przemek Rozwalka

 

Drugi czwartek kolarski na torze "Poznań" 


Przemysław Rozwalka z podniesioną ręką pierwszy na linii mety.  Za nim Hubert Semczuk (pomarańczowy kask), z prawej Artur Kozal, z lewej Sławomir Spławski. Za nimi Piotr Lis.
Fot. Piotr Kurek/ Jakub Malke 

Przemysław Rozwalka z Goniembic pod Lesznem wygrał dziś wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań" w ramach czwartków kolarskich 2017. Finiszował najszybciej z kilkuosobowej grupy zawodników, naciskany mocno na ostatnich metrach przez Huberta Semczuka z Wyrzyska i Artura Kozala z Mosiny.

Ta trójka amatorów oraz Sławomir Spławski i Piotr Lis plus kilku szosowców z grupy Wibatech Merx 7R (Jarosław Marycz, Grzegorz Stępniak, Kacper Kistowski i Wojciech Sykała) byli autorami ładnego kolarskiego show.

Dmuchał dziś mocno wiatr, który sprawił, że na pierwszym okrążeniu 145 startujących (w tym osiem kobiet) podzieliło się na kilka grup. W tej pierwszej (około trzydzieści osób) jechali najsilniejsi kolarze. Mniej więcej w połowie dystansu (20 km) wyłoniła się dziewięcioosobowa grupa, w której pedałowali Jarosław Marycz i spółka oraz pięciu wielkopolskich amatorów: Rozwalka, Semczuk, Kozal, Lis i Spławski.

Finisz był popisem Przemysława Rozwalki, Huberta Semczuka i Artura Kozala. Zawodnik z Goniembic (Strefa sportu.pl) najszybciej rozpoczął jazdę na ostatnich dwustu metrach, zyskał przewagę kilku metrów i pędził co sił na końcową kreskę. Gonił go i powoli doń dochodził Hubert Semczuk (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link). Tuż na nimi szybko gnał doświadczony Artur Kozal (FTI RAcing Team). W takiej też kolejności wjechali na metę. Czwarty był Sławomir Spławski, piąty Piotr Lis - wszyscy w czasie 00:54:28 h. Średnią 45,16 km na godzinę trzeba uznać za imponującą, zważywszy na silny wiatr.

Wśród pań pewnie wygrała Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team), która dziesięć rund przejechała w czasie 59 minut 59 sekund. Druga była Karolina Przybylak (UKS Mróz Jedynka Kórnik), trzecia Renata Kozanecka z Poznania (Cityzen).

Pierwsze trzy miejsca w kategorii M40 i M50 zajęli Paweł Rychlicki z Poznania (Merx Team), Franciszek Harbacewicz z Goleniowa (JF Duet) i Tomasz Grobelny (Tarnovia Tarnowo Podgórne), w kategorii M60+ wygrał Marek Szymański (PTC Poznań|) przed Tadeuszem Jasionkiem z Przytocznej (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Zbigniewem Derdą (Tarnovia Tarnowo Podgórne).

– To moje pierwsze zwycięstwo na torze samochodowym "Poznań" - powiedział uszczęśliwiony Przemek Rozwalka (rocznik 1994). – W minionych kilku latach startowałem tutaj sporadycznie, ale nigdy dotąd nie udało mi się wygrać - podkreślił.

Utalentowanego zawodnika Ziemi Leszczyńskiej będzie można w najbliższą niedzielę zobaczyć w Rydzynie podczas inauguracyjnej imprezy Grand Prix Kaczmarek Electric. – Wystartuję na najdłuższym dystansie, czyli Giga. W tym roku nastawiam się na starty w maratonach MTB, a w cyklu Kaczmarek Electric chciałbym uplasować się jak najwyżej w klasyfikacji generalnej - mówi mieszkaniec Goniembic.

W Rydzynie pojawi się także Hubert Semczuk, zatem sportowa walka tych zawodników, nie mówiąc o innych, może być ozdobą niedzielnego maratonu MTB spod znaku Kaczmarek Electric.

Następne spotkanie kolarzy amatorów na torze samochodowym "Poznań" (uwaga!!!) w środę 18 kwietnia (nie w czwartek 19).


                                                      Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL