R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329308 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
2 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej
rywalizacja na dystansie 38,8 kilometrów

 

Tour de Pologne Amatorów już po raz czwarty

 

Już po raz czwarty pasjonaci kolarstwa z naszego kraju, mile będą widziani goście z zagranicy, wystartują w Tour de Pologne Amatorów, który towarzyszy zawodowemu Tour de Pologne UCI World Tour. 2 sierpnia o poranku ruszą na trasę w Bukowinie Tatrzańskiej, by po pokonaniu dystansu 38,8 kilometrów zameldować się na mecie. Także w Bukowinie Tatrzańskiej.

Startujący, przed rokiem było ich prawie 1100, rozpoczną pedałowanie sprzed term bukowiańskich, by od tamtejszego ronda do Poronina zjechać 7 kilometrów w dół, gdzie wyznaczono start ostry.

Tutaj kolarscy amatorzy rozpoczną pięciokilometrową wspinaczkę do wsi Ząb (najwyżej położona miejscowość w Polsce), pojadą przez Sierockie, Leszczyny, przetną drogę Zakopane-Kraków w Białym Dunajcu, by sforsować podjazd pod Gliczarów Górny (nachylenie ponad 20-procentowe). Dalej będzie Wierch Olczański i meta w Bukowinie Tatrzańskiej - przy miejscowych, słynnych już termach.

Amatorzy jak zawodowcy

- Udział w tych zawodach to nie tylko rywalizacja między miłośnikami kolarstwa szosowego, ale przede wszystkim walka z samym sobą - dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Dla wszystkich kolarzy, którzy wystartują w Tour de Pologne Amatorów z pewnością tegoroczna trasa będzie wyzwaniem - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny firmy Lang Team, która jest organizatorem zawodów.

Zawodnicy, którzy staną na starcie Tour de Pologne Amatorów to miłośnicy kolarstwa szosowego, ale w większości osoby, które rekreacyjnie uprawiają tę dyscyplinę. Mimo to podczas tegorocznej edycji będą traktowani jak zawodowcy. Podobnie jak kolarze z grup World Tour amatorzy pojadą tą samą, profesjonalnie zabezpieczoną trasą, a zwycięzcy będą poddani kontroli antydopingowej. W tym roku wprowadzona zostaną dwie klasyfikacje indywidualne: dla amatorów, zawodników licencjonowanych oraz klasyfikacja drużynowa.

Postawa fair play

– Zależy nam na tym, aby promować postawę fair play, która leży u podstaw kolarstwa szosowego. Dzięki wprowadzaniu kontroli również w zawodach dla amatorów, możemy skuteczniej szerzyć ideę czystej rywalizacji, która szanuje wysiłek i trud podjęty przez zawodników, przygotowujących się do startu – wyjaśnia Ryszard Szurkowski.

Wielki piknik kolarski

Zawodom będzie towarzyszył wielki piknik kolarski, podczas którego kibice będą mogli skorzystać z licznych rowerowych atrakcji i obserwować zmagania sportowców na dużym ekranie. Kilka godzin po amatorach na trasę w Bukowinie Tatrzańskiej wyruszą zawodowcy z cyklu Tour de Pologne UCI World Tour.

Kocham rower, pomagam

Tour de Pologne Amatorów to nie tylko wyścig kolarski, ale także ważna, akcja społeczna wspierania Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo? – Co roku na rzecz fundacji przeznaczana jest pewna kwota. W tej edycji już na etapie rejestracji zawodników ustaliliśmy, że 10 złotych z każdego wpisowego będzie przeznaczone na potrzeby funkcjonowania kliniki Budzik. Tym samym każdy uczestnik zawodów Tour de Pologne Amatorów ma swój wymierny wkład w pomoc dla dzieci będących pod opieką Fundacji Akogo? – wyjaśnia Witold Okarma, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ, który został sponsorem głównym Tour de Pologne Amatorów.


5 czerwca 2013 r. podczas konferencji prasowej w Warszawie podpisana została umowa o współpracy pomiędzy firmą Lang Team (organizator Tour de Pologne), Bankiem BGŻ oraz Fundacją Ewy Błaszczyk Akogo? W ramach porozumienia stron Bank BGŻ został sponsorem głównym Tour de Pologne Amatorów. Na zdjęciu: (od lewej) Czesław Lang, Ewa Blaszczyk i Witold Okarma.

Jeszcze przed startem zawodów na stronie licytowana będzie także oficjalna koszulka kolarska Tour de Pologne Amatorów, która zyska autografy zwycięzców poszczególnych etapów Tour de Pologne UCI World Tour. Osoba, która wylicytuje koszulkę, będzie mogła w niej wystartować w wyścigu. Kopia koszulki znajdzie także swoje miejsce honorowe w klinice Budzik.

Robią coś dobrego

– Z każdą kolejną edycją zawodów czuję jak rośnie w uczestnikach przekonanie, że oprócz rywalizacji i dobrej zabawy robią też coś ważnego. W tym roku szczególnie chcemy to podkreślać, ponieważ klinika Budzik jest już gotowa i przygotowujemy się do przyjęcia pierwszych pacjentów. – powiedziała Ewa Błaszczyk, Prezes fundacji Akogo?

Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące tegorocznych zawodów Tour de Pologne Amatorów można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy: www.tourdepologneamatorow.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL