Jestes 41038170 gosciem na naszej stronie
Włoch Adriano Malori
najlepszy wśród młodzieżowców

Dzisiaj we włoskim Varese rozpoczęły się szosowe mistrzostwa świata, które potrwają do niedzieli 28 września. W pierwszym wyścigu, jeździe indywidualnej na czas młodzieżowców (do lat 23) na dystansie 33,55 km, tytuł kolarskiego championa wywalczył Włoch Adriano Malori. Polacy nie startowali. Rywalizację ukończyło 64 zawodników.

Trasę 33,55 km reprezentant gospodarzy pokonał w 41.35,98 min. i o 49,67 sekund wyprzedził Niemca Patricka Gretscha oraz o 1.04,36 min. Australijczyka Camerona Meyera.

Malori, aktualny mistrz Europy w kategorii U23, startował jako ostatni zawodnik i wyprzedził tuż przed metą Portugalczyka Rui Costę, który rozpoczął jazdę 90 sekund przed Włochem. Miał on najlepszy czas na wszystkich punktach kontrolnych.

Podczas ceremonii wręczania złotego medalu i słuchania włoskiego hymnu Malori popłakał się z radości. "Jestem bardzo szczęśliwy. To jest najpiękniejszy moment w mojej karierze, to także piękna chwila dla Włochów" - powiedział mistrz świata. Swe zwycięstwo zadedykował koledze z reprezentacji, Marco Coledano, który na treningu przewrócił się i z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.