R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327467 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Rafał Jaros ze Skwierzyny najszybszy
na torze samochodym "Poznań"

 

Na najlepszych czekały nagrody pieniężne


Rafał Jaros przed Arturem Kozalem.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 11 września, szosowcy Poznania oraz Wielkopolski spotkali się na torze samochodowym "Poznań", by uczestniczyć w sportowej rywalizacji w kolejnym w tym roku czwartku kolarskim. Wystartowało ponad 50 zawodników - w tym dwie panie. Najszybciej finiszował Rafał Jaros ze Skwierzyny.

Wszyscy zawodnicy wystartowali razem, by pokonać dystans 10 rund, czyli 41 kilometrów. Rozpoczynali pedałowanie o 18.15, kończyli jazdę przed upływem godziny. Na przedostatniej rundzie uciekło z grupy czterech kolarzy: Aleksander Dorożała, Artur Kozal, Radosław Lonka i Artur Spławski. I choć kręcili mocno pedałami, ich szybkość wynosiła prawie 50 km/hm, to jednak około dwa kilometry przed metą zostali dogonieni przez peleton.


Zawodnicy Tarnovii Tarnowo Podgórne z trenerem Piotrem Brońskim (z lewej) oraz Bogumiłem Gluszkowskim (w czerwonym stroju). Dla młodych kolarzy dzisiejszy czwartek był dobrym sprawdzianem ich formy.
Fot. Piotr Kurek

Z grupy najszybciej finiszował Rafał Jaros ze Skwierzyny przed Arturem Kozalem z Mosiny i Pawłem Rychlickim z Kiekrza. Wśród kolarzy po 50. roku życia pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Artur Spławski (Bogdanowo), 2. Lech Ergang (Poznań), 3. Franciszek Harbacewicz (Goleniów). Rywalizację kobiet wygrała Marta Gogolewska z Wągrowca przed Martyną Chlebosz z Poznania.


W dzisiejszym czwartku kolarskim startował Bogumił Głuszkowski z Poznania, czołowy polski triathlonista, i zaimponował swą formą. Wkrótce wystartuje na Majorce w zawodach Ironmana. Na zdjęciu z córką Karoliną i synem Mateuszem.
Fot. Piotr Kurek

W tym roku cały cykl czwartków kolarskich liczyć będzie aż szesnaście zawodów. Dzisiejsze wyścigi były premiowane nagrodami pieniężnymi (ich fundatorem jest prezes firmy Merx Polska Ryszard Kołacki - wielki fan rowerów i kolarstwa). Zdobywcy pierwszych miejsc (mężczyzni obu kategorii - do 49. lat oraz 50. lat i więcej, także kobiety) otrzymali po 500,00 złotych, za drugie miejsca było po 300,00 złotych, za trzecie - po 200,00 złotych.


Czwartki kolarskie w Poznaniu gromadzą dobrych kolarzy.
Fot. Piotr Kurek

Odbędą się jeszcze trzy czwartki kolarskie: 18 września, 25 września i 2 października.

Sylwetka zwycięzcy

Rafał Jaros, zwycięzca dzisiejszego czwartku szosowego, ma 24 lata. Jest równieśnikiem Marka Konwy - najlepszego aktualnie polskiego kolarza górskiego. Razem z nim, jako zawodnik Iskry Przytoczna, jeździł na zgrupowania i także ścigał się w zawodach XC organizowanych przez Czesława Langa. Choćby w Czarnkowie, choćby w Chodzieży.

Trenował kolarstwo pod okiem Tadeusza Jasionka w latach 2002-2007. Jeździł na szosie, przełaje, nieobce było MTB. Wrócił w wieku 20 lat (rok 2010) do ścigania, ale już jako amator. Wygrał kilkanaście wyścigów.

Za dwa tygodnie broni pracy magisterskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Jej tytuł: "Rower jako alternatywa transportu miejskiego na przykładzie wybranych polskich miast". Przed rokiem startował w Rajdzie Wyszehradzkim (530 km jazdy non stop na trasie z Budapesztu przez Czechy, Słowację do Krakowa) i zajął w nim 12. miejsce. Wcześniej jednak, w marcu, na 23. swe urodziny zrobił sobie prezent: przebiegł w Jastrowiu maraton - całe 42 km 195 metrów w czasie 3 godzin 39 minut. Przebiegł w terenie - także po śniegu.

Startuje w maratonach MTB, ale - jak sam przyznaje - lepiej czuje szosę. Przyjeżdża na tor samochodowy "Poznań", razem z Tadeuszem Jasionkiem, by się ścigać. W tym roku był tutaj pięć razy. Dziś wygrał, był lepszy od Artura Kozala, Pawła Rychlickiego i innych.

W niedzielę wystartuje w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB, które odbędą się w Obiszowie. Jako amator pojedzie na dystansie 70 kilometrów, ale zamierza się także jeszcze pojawić w Poznaniu w tym roku. Dzisiejszy sukces jest dlań wielką pokusą, by go powtórzyć!

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL