R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327626 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Startowało 26 kolarzy

 

Tomasz Kiendyś wygrał wyścig
Szlakiem Walk Majora Hubala

Tomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice zwyciężył w Nowym Dworze Mazowieckim w klasyfikacji generalnej wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. Drugi etap wygrał jego kolega z zespołu Adrian Honkisz. Był to ostatni wyścig z cyklu kolarskiej Pro-Ligi Arkus & Romet 2010. Ukończyło go 26 kolarzy.

Tomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał (sobota - 28 sierpnia) w miejscowości Końskie pierwszy etap kolarskiego wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu Dariusz Batek a trzeci był Artur Przydział (Romet Weltour Dębica).

Kolarze rywalizowali na trasie 135 kilometrów, skróconej przez sędziów o jedną dużą rundę. Na metę zawodnicy dojeżdżali pojedynczo, wcześniej od peletonu oderwała się 8-osobowa czołówka, z której odjechali kolarze walczący o zwycięstwo.

Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala zakończył się w niedzielę, kiedy to odbył się drugi etap rozegrany dookoła Nowego Dworu Mazowieckiego. Wygrał go Adrian Honkisz z grupy CCC Polsat Polkowice wyprzedzając na finiszu towarzysza ucieczki Konrada Tomasiaka z zespołu TC Chrobry Felt Głogów. Dwie sekundy za nimi rozpędzony peleton przyprowadził triumfator klasyfikacji generalnej Tomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice, który na mecie otrzymał żółtą koszulkę sponsora BDC. 

W klasyfikacji generalnej Tomasz Kiendyś wyprzedził kolegę z zespołu Dariusza Batka oraz Artura Przydziała (Romet Weltour Dębica). Było to już czwarte zwycięstwo Tomasza Kiendysia w dziesięcioletniej historii wyścigu. Kolarz reprezentujący w obecnym sezonie barwy CCC Polsat Polkowice wygrywał „Hubala” w latach 2005, 2007 i 2008.

Podczas obu etapów kolarze walczyli także w klasyfikacjach dodatkowych. W klasyfikacji wszechstronnych i najaktywniejszych BantProfi zwyciężył Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice), w klasyfikacji górskiej Active Jet - Mieszko Bulik (TC Chrobry Głogów) a w klasyfikacji młodzieżowej Atala Polska - Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice). Drużyna z Polkowic zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki 1 etapu, Końskie 135 km

1. Kiendyś Tomasz - CCC Polsat Polkowice 3:13:28
2. Batek Dariusz - CCC Polsat Polkowice 0:00:09
3. Przydział Artur - Romet Weltour Debica 0:00:15
4. Romanik Radosław - DHL - Author 0:00:19
5. Bodnar Łukasz - CCC Polsat Polkowice
6. Marczyński Tomasz - CCC Polsat Polkowice
7. Honkisz Adrian - CCC Polsat Polkowice 0:00:09
8. Wolski Marcin- Romet Weltour Debica 0:05:12
9. Patyński Dawid - Romet Weltour Debica
10. Mrożek Marcin - TC CHROBRY-FELT GŁOGÓW

Wyniki 2 etapu, Nowy Dwór Mazowiecki, 138 km

1. Honkisz Adrian - CCC Polsat Polkowice 03:23:08
2. Tomasiak Konrad - TC CHROBRY-FELT GŁOGÓW
3. Kiendyś Tomasz - CCC Polsat Polkowice 0.02
4. Smoleń Tomasz - CCC Polsat Polkowice
5. Wolski Marcin - Romet Weltour Dębica
6. Przydział Artur - Romet Weltour Dębica
7. Krajewski Piotr - Mróz Active Jet
8. Frazer Mauricio - Buenos Aires Argentina Team
9. Gucwa Zbigniew - TC CHROBRY-FELT GŁOGÓW
10. Czajkowski Konrad - DHL Author 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL