Jestes 41038375 gosciem na naszej stronie
Startowało 26 kolarzy

Tomasz Kiendyś wygrał wyścig
Szlakiem Walk Majora Hubala

Tomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice zwyciężył w Nowym Dworze Mazowieckim w klasyfikacji generalnej wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. Drugi etap wygrał jego kolega z zespołu Adrian Honkisz. Był to ostatni wyścig z cyklu kolarskiej Pro-Ligi Arkus & Romet 2010. Ukończyło go 26 kolarzy.

Tomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał (sobota - 28 sierpnia) w miejscowości Końskie pierwszy etap kolarskiego wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu Dariusz Batek a trzeci był Artur Przydział (Romet Weltour Dębica).

Kolarze rywalizowali na trasie 135 kilometrów, skróconej przez sędziów o jedną dużą rundę. Na metę zawodnicy dojeżdżali pojedynczo, wcześniej od peletonu oderwała się 8-osobowa czołówka, z której odjechali kolarze walczący o zwycięstwo.

Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala zakończył się w niedzielę, kiedy to odbył się drugi etap rozegrany dookoła Nowego Dworu Mazowieckiego. Wygrał go Adrian Honkisz z grupy CCC Polsat Polkowice wyprzedzając na finiszu towarzysza ucieczki Konrada Tomasiaka z zespołu TC Chrobry Felt Głogów. Dwie sekundy za nimi rozpędzony peleton przyprowadził triumfator klasyfikacji generalnej Tomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice, który na mecie otrzymał żółtą koszulkę sponsora BDC.

W klasyfikacji generalnej Tomasz Kiendyś wyprzedził kolegę z zespołu Dariusza Batka oraz Artura Przydziała (Romet Weltour Dębica). Było to już czwarte zwycięstwo Tomasza Kiendysia w dziesięcioletniej historii wyścigu. Kolarz reprezentujący w obecnym sezonie barwy CCC Polsat Polkowice wygrywał „Hubala” w latach 2005, 2007 i 2008.

Podczas obu etapów kolarze walczyli także w klasyfikacjach dodatkowych. W klasyfikacji wszechstronnych i najaktywniejszych BantProfi zwyciężył Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice), w klasyfikacji górskiej Active Jet - Mieszko Bulik (TC Chrobry Głogów) a w klasyfikacji młodzieżowej Atala Polska - Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice). Drużyna z Polkowic zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej.