R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832662 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Tomasz Marczyński najszybciej
finiszował w Złotoryi

 

Maciej Paterski z Jarocina zajął trzecie miejsce

Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) wygrał w Złotoryi wyścig ze startu wspólnego kolarskiej elity o mistrzostwo Polski. Srebrny medal zdobył jego kolega z ekipy - Tomasz Smoleń, a brązowy - Maciej Paterski z włoskiej grupy zawodowej Liquigas-Cannondale.

To drugie zwycięstwo Marczyńskiego w tych mistrzostwach. W czwartek okazał się najlepszy w jeździe indywidualnej na czas. Po raz ostatni dublet w mistrzostwach kraju wywalczył w 2000 roku w Masłowie pod Kielcami jego obecny szef w zespole CCC - Piotr Wadecki.


Niesamowita radość Tomasza Marczyńskiego.
Fot. Szymon Gruchalski

Na starcie stanęli wszyscy najlepsi kolarze krajowi, z wyjątkiem przygotowującego się do Tour de France Sylwestra Szmyda (Liquigas). Do Złotoryi przyjechali na wyścig nieobecni w czwartek w jeździe na czas jego dwaj koledzy z włoskiej grupy, których czeka za kilka dni debiut w "Wielkiej Pętli" - Maciej Bodnar i Maciej Paterski.

Wyścig długo stał pod znakiem ucieczki trzech zawodników: obrońcy tytułu Jacka Morajki (CCC), weterana Dariusza Baranowskiego (BDC Team) i wielkiej nadziei polskiego kolarstwa Michała Kwiatkowskiego (Radioshack). W pewnym momencie ich przewaga nad peletonem sięgnęła ośmiu minut, ale w końcówce szybko topniała. Peleton dogonił ich na ostatnim okrążeniu.

Do mety na rynku w Złotoryi dojechała rozciągnięta grupa 15 kolarzy. Najwięcej sił na finiszu pod górę zachował Marczyński, który ze sporym zapasem wyprzedził Smolenia i Paterskiego.

Marczyński po raz drugi w karierze został mistrzem kraju w wyścigu elity. Wcześniej biało-czerwoną koszulkę z orłem wywalczył w Masłowie w 2007 roku.

Elita mężczyn, 218 km - wyniki

1. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) - 5:12.21
2. Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice)
3. Maciej Paterski (Liquigas)
4. Michał Gołaś (Vacansoleil)
5. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)
6. Mariusz Gil (POM Strzelce Krajeńskie)
7. Adam Pierzga (GK Gliwice)
8. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice)
9. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)
10. Krzysztof Szczawiński (Miche) - wszyscy ten sam czas

Wystartowało 82 zawodników, dojechało do mety 52.

Najlepszym młodzieżowcem został Marek Kulas (TKK Pacific Toruń), który pokonał Łukasza Owsiana - również Pacific Toruń i Karola Domagalskiego (WLKS Krakus - CC Burunda).

Rywalizacja kobiet zakończyła się - podobnie jak na czasówce - triumfem zawodniczki CCC Polkowice. Złoty medal wywalczyła Anna Szafraniec, pokonując Paulinę Brzeźną-Bentkowską (LKS ATOM Boxmet Dzierżoniów) i Maję Włoszczowską (CCC Polkowice). Najlepszą orliczką została Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL