R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41626140 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Robert Żmudzin wygrywa po raz szósty

 

Dzisiaj było 10 rund na torze "Poznań"


Każdy czwartek kolarski gości kilkudziesięciu kolarzy. Dziś, 2 lipca 2015, wystartowało ich ponad osiemdziesięciu. Bartosz Mikler z Jarocina na prowadzeniu.
Fot. Piotr Kurek

Wystartowali punktualnie o godzinie 19.00 na torze samochodowym "Poznań", by zmierzyć się z dystansem prawie 41 kilometrów i rywalami. Dzisiaj, 2 lipca 2015, szosowcy Grodu Przemysła Wielkopolski, takze widziani byli fani cyklizmu z innych rejonów kraju, kontynuuowali tegoroczne "czwartki kolarskie". Wygrał Robert Żmudzin z Wolsztyna, wygrał po raz szósty z rzędu.

Dzisiaj, 2 lipca 2015, szosowcy mieli do pokonania 10 rund na torze samochodowym "Poznań", którego długość wynosi 4086 metrów. Już na pierwszym okrążeniu nastąpił atak, którego inicjatorem byl Bartosz Mikler z Jarocina, tegoroczny mistrz Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii U23.


Zwycięski Robert Żmudzin. Z lewej Franciszek Harbacewicz (2. miejsce).

Fot. Krzysztof Nowak

Zawodnik Victorii Jarocin przez ponad połowę dystansu prowadził, atakował, nadawał ton jeździe. Na ostatniej rundzie osłabł, a wówczas kapitalną pracę zespołową wykonała ekipa Artura Kozala, która w mistrzowski sposób doprowadzila Roberta Żmudzina do zwycięstwa. To już szósty jego sukces z rzędu w czwartkach kolarskich.


Janusz Przybysz (fan MTB był dziś kibicem), Robert Żmudzin, Artur Kozal i Łukasz Rakoczy.
Fot. Piotr Kurek

Zwycięzca pokonał dystans 41 km ze średnią prędkością 43,5 km/h. Drugi był (open) Franciszek Harbacewicz z Goleniowa, trzeci - Lech Ergang z Poznania, czwarty - Kacper Szczepaniak ze Zwierzyna, piąty - Artur Spławski z Bogdanowa.

Organizatorem całego tegorocznego cyklu jest Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, przy współpracy firmy Speed Time Cycling oraz miasta Poznania. Dyrektorem wyścigu jest Romuald Szaj, sędzią imprezy Piotr Kożuch, pomiaru czasu dokonuje Speed Time Cycling.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL