R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902597 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Szosowe ściganie kobiet
na najwyższym poziomie

 

W niedzielę w Kórniku święto rowerówMałgorzata Wojtyra, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Alicja Ratajczak, Nikol Płosaj, Agnieszka Skalniak oraz Justyna Kaczkowska - to tylko niektóre z zawodniczek, które w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, wezmą udział w wyścigu szosowym w Kórniku. Rywalizacja kobiet będzie najważniejszą odsłoną święta rowerów w tym podpoznańskim miasteczku.

Kobiety elity, orliczki i juniorki będą miały do pokonania dystans 20 kilometrow, 16 rund po 1200 metrów każda. Wyścig odbędzie się na ulicach Kórnika, dziewięć zakrętów na każdym okrążeniu, i powinien dostarczyć kibicom wielu emocji. Z najlepszymi polskimi zawodniczkami - specjalistkami jazdy na szosie rywalizować będą kolarki UKS Mróz Jedynka Kórnik: Alicja Ratajczak, Nikol Płosaj, Natalia Radzicka i inne.

Alicja Ratajczak w ubiegłym tygodniu zademonstrowała świetną formę, z powodzeniem ścigając się, jak równa z równymi, z mężczyznami na torze samochodowym "Poznań", gdzie dystans 62 km pokonała ze średnią prędkością ponad 44 kilometry na godzinę. 

Niedziela w Kórniku - to z jednej strony 17. Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Kórnika, z drugiej zaś 44. Festyn Rowerowy dla Dzieci. Początek imprezy (pierwszy wyścig) o godzinie 14.00, zapisy od 12.30. Najpierw ścigać się bedą dzieci do lat 12, następnie młodzicy, młodziczki i juniorki młodsze, juniorzy młodsi oraz kobiety (elita i juniorki). Ostatni wyścig - kobiet - o 16.45.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Kórniku, UKS Mróz Jedynka Kórnik, KCSiR Oaza, OSiR Kórnik oraz Wielkopolski Związek Kolarski.

Robert Taciak, zasłużony i znany trener kolarzy, zaprasza do Kórnika dzieci z Poznania i Wielkopolski, jak również najlepsze polskie specjalistki jazdy na szosie na ciekawy wyścig z dobrymi nagrodami. Także młodzików, młodziczki i juniorki młodsze oraz juniorów młodszych.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL