R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888295 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mastersi jadą do Aleksandrowa Łódzkiego

 

Radosław Myszkowski zaprasza do rywalizacji


Wyścig kolarski w Aleksandrowie Łódzkim, 13 czerwca 2010. Ostatnie chwile przed startem.
Fot. Mateusz Korycki

W niedzielę 12 czerwca najlepsi polscy mastersi szosowi jadą do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie odbędzie się wyścig kolarski mężczyn, którzy mają swe lata, dobrą formę i niezwykłą miłość do cyklizmu. Władze Aleksandrowa Łódzkiego z burmistrzem Jackiem Lipińskim i Radosław Myszkowski zapraszają na dziewiątą już odsłonę kolarskich zmagań mastersów.

Radosław Myszkowski ma 68 lat. Urodził się 27 marca 1943 roku w Aleksandrowie Łódzkim. Jako młody chłopak, w wieku 17 lat, rozpoczął przygodę z kolarstwem. Uprawiał ten sport dość długo (do 1971 roku), następnie było aż 28 lat przerwy. Wrócił na szosę, do ścigania w 1999 roku.

Jest jedną z ikon polskiego kolarstwa mastersów. Ma na swym koncie aż czternaście tytułów mistrza Polski mastersów, 6 tytułów wicemistrza kraju i 6 wywalczonych trzecich miejsc w championacie Polski.

Od dwóch lat jeździ na szosowej maszynie marki Scott, wartości około 12 tysiecy złotych. Wcześniej do tytułów mistrzowskich i pierwszych miejsc dojeżdżał, jak Amerykanin Lance Armstrong, na Treku.

W 2002 roku w Austrii (Tyrol - St. Johan) wywalczył tytuł wicemistrza świata mastersów. W trzeciej dekadzie sierpnia, gdy mastersi całego świata zjeżdżają do Austrii na swój championat, w latach 2002, 2003, 2004, 2005 i 2006 był w pierwszej dziesiątce.

Kocha rower, wyścigi, umie wygrywać. I potrafi od lat ładnie organizować wyścigi kolarskie. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, w Aleksandrowie Łódzkim odbędą się one już po raz dziewiąty. Start o godzinie 11. Mastersi, w zależności do kategorii, będą mieli do pokonania dystans od 56 do 84 kilometrów. Jedna runda liczy 28 kilometrów i kolarze pojadą na trasie: Aleksandrów Łódzki - Rabień - Niesięcin - Krzywiec - Babiczki - Babice - Kazimierz - Stanisławów Stary - Słowak - Zgniłe Błota - Sanie - Aleksandrów Łódzki.

Dla każdej kategorii wiekowej za miejsca od pierwszego do trzeciego przewidziane sa puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe i finansowe (dla zwycięzcy).

Kategorie 0 i I jadą trzy rundy (84 km), kategorie II i III (też 84 km), natomiast IV i V - 56 km.

Imprezę organizują wspólnie Urząd Miasta w Aleksandrowie Łódzkim i Radosław Myszkowski. Zmagania kolarzy komentować będzie red. Włodzimierz Rezner.

Impreza w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się w niedzielę 12 czerwca, sześć dni później Mistrzostwa Polski Mastersów w Kolarstwie Szosowym w Śremie. Można zatem napisać, że będzie to ostatnie przetarcie licznej rzeszy mastersów (środowisko liczy prawie tysiąc zawodników) przed imprezą w Wielkopolsce, którą szykują z wielkim rozmachem ludzie władzy i kolarstwa w Pyrlandii.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL