R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832032 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zimno, mokro i po górach

 

Mirosław Jaszowski i Paweł Wasiński
mistrzami Polski na szosie

 
Mirosław Jaszowski mistrzem Polski. Obok niego Dariusz Leduchowski (z lewej - 2. miejsce) i Artur Spławski (3. miejsce). Z trójką najlepszych w kategorii M50B Zenon Jaskuła oraz władze Starachowic.
Fot. archiwum Pawła Rychlickiego

Dokładnie z rozpoczęciem nowego miesiąca, to jest pierwszego lipca, w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w kolarstwie szosowym i od tego dnia znamy nazwiska rodzimych championów szos na sezon 2018 / 2019. Są w tym doborowym gronie Mirosław Jaszowski z Chocianowa (Merx Team) oraz Paweł Wasiński z Kąkolewa (Strefasportu.pl MW Invest).

Zawody wzorowo zorganizowała firma Poland Bike pod przewodnictwem byłego kolarza zawodowego grupy Mróz Grzegorza Wajsa. Wzięło w nich udział prawie 600 zawodniczek i zawodników kategorii cyklosport i mastersów oraz amatorów, Jak twierdzi wielu znawców kolarstwa, były to najtrudniejsze, jak dotąd, Mistrzostwa Polski dla tych kategorii wiekowych.

Impreza trwała od wczesnych godzin rannych do wieczornych. Tego dnia było zimno, padał momentami deszcz i trasa prowadziła po wzniesieniach i górkach. Było wiele zakrętów na wąskiej w niektórych miejscach szosie, zatem trzeba było zachować ostrożność na zjazdach i przy wyprzedzaniu rywali. Co tu dużo mówić, konfiguracja terenu sprzyjała tym, którzy potrafią dobrze jeździć po górach.

Praktycznie w żadnym wyścigu na linii mety nie meldował się liczny peleton. Grupy, grupeczki i pojedyńczy zawodnicy docierali na końcową kreskę.


Paweł Wasiński (z lewej, w czerwoanym stroju) mistrzem Polski.
Fot. Poland Bike

Utytułowani zawodnicy (aż dwunastu) wągrowieckiego Merx Teamu oraz ich koleżanka Marta Gogolewska bardzo dobrze poradzili sobie z trudnościami mistrzowskiej trasy, zdobywając cztery medale i wygrywając klasyfikację drużynową.

Wiecznie waleczna Marta Gogolewska w swej kategorii wiekowej K30 na dystansie 63 km zdobyła tytuł wicemistrzowski, przegrywając z utalentowaną kolarką górską Aliną Myłką.

Wśród mężczyzn Mirosław Jaszowski z Chocianowa (Merx Team), aktualny mistrz Polski w jeździe drużynowej i indywidualnej na czas, wywalczył po agresywnej jeździe pierwszy w swej karierze tytuł mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Jechał on 93 kilometry i startuje w kategorii M50B. Wyprzedził o kilka sekund kolegę z drużyny - Artura Spławskiego z Bogdanowa pod Obornikami, który zajął trzecie miejsce.

Czwarty medal dla wągrowieckich kolarzy zdobył Stanisław Paterka z Głogowa, który w kategorii M70B zajął trzecie miejsce.


Paweł Wasiński - mistrzem, Damian Miela - trzeci. Obaj regularnie startują w czwartkach kolarskich na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Poland Bike

Wśród młodszych mastersów (M30) Sławomir Spławski z Bogdanowa pod Obornikami był czwarty w wyścigu na dystansie 123 km. Natomiast w kategorii M60 Jerzy Rogalski z Leszna był czwarty, Romuald Szaj z Poznania - ósmy, Jerzy Drzewiecki z Poznania - 13. a Ryszard Kołacki z Wągrowca - 18.

Tytuł mistrza Polski w kategorii cyklosport wywalczył Paweł Wasiński z Kąkolewa (Strefasportu.pl MW Invest), stały uczestnik czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań". Jego kolega z teamu Damian Miela z Wrocławia był trzeci.

Mistrzynie i mistrzowie Polski 2018 w kategorii cyklosport i masters: K30 - Alina Myłka, K40 - Kinga Tomaszewska, K50+ - Kaska Nowak, CM20 - Paweł Wasiński, M30 - Piotr Osiński, M40A - Krzysztof Krzywy, M40B - Artur Korc, M50A - Robert Miłogrodzki, M50B - Mirosław Jaszowski, M60A - Lechosław Michalak, M60B - Jerzy Bylicki, M70A - Grzegorz Fajkowski, M70B - Edmund Grabowski, M80+ - Roman Pląsek

                                               Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL