R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302111 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Trzynaście wyścigów w BGŻ ProLidze 2011

 

W najbliższą niedzielę
"Ślężański Mnich" w Sobótce

Trzynaście wyścigów wejdzie w skład kolarskiej BGŻ ProLigi 2011. Cykl najważniejszych wyścigów szosowych w Polsce rozpocznie się w najbliższą niedzielę wyścigiem "Ślężański Mnich" w Sobótce, otwierającym sezon kolarski w Polsce. Rywalizacja w BGŻ ProLidze zakończy się wyścigiem Szlakiem Walk Majora Hubala zaplanowanym na dni 1-4 września.

W tegorocznym cyklu BGŻ ProLiga organizatorzy wprowadzili kilka zmian. Rywalizacja, która toczyć się będzie wyłącznie w klasyfikacji indywidualnej elity, obejmie 12 wyścigów jednodniowych i etapowych uwzględnionych w kalendarzu UCI, w tym mistrzostwa Polski elity w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego. Ze względu na istotną rolę w polskim kolarstwie decyzją organizatorów do rywalizacji włączony został trzynasty wyścig "Ślężański Mnich" w Sobótce, który już w najbliższą niedzielę (3 kwietnia) wyłoni pierwszego lidera cyklu. Trzem wyścigom z kalendarza BGŻ ProLigi przyznano kategorię SUPER. Podczas wyścigów Szlakiem Grodów Piastowskich, Solidarności i Olimpijczyków oraz Mistrzostw Polski elity ze startu wspólnego kolarze będą mogli zdobyć więcej punktów.

W sezonie 2011 w rywalizacji BGŻ ProLigi udział wezmą wszyscy polscy zawodnicy, nie tylko kolarze grup zawodowych, z których najlepsi zdobędą punkty do klasyfikacji BGŻ ProLigi. Po każdym z wyścigów na podstawie zdobytych punktów obliczana będzie bieżąca klasyfikacja i wyłoniony zostanie lider BGŻ ProLigi, który podczas dekoracji otrzyma specjalną koszulkę.

We wtorki po zakończeniu każdego z wyścigów zaplanowano półgodzinne relacje w stacji TVP Sport, ponadto pojawią się newsy w programach informacyjnych i sportowych TVP. Program relacji z poszczególnych wyścigów opublikowany zostanie na stronie internetowej www.proliga.pl. Ponadto po każdym wyścigu na portalu youtube będą prezentowane filmiki pokazujące kolarstwo trochę z boku, z humorem. Patronem i ekspertem BGŻ ProLigi będzie mistrz świata z Barcelony, wielokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju Ryszard Szurkowski. Koszulki liderów wyprodukuje firma Danielo Daniela Chądzyńskiego.

Pomysłodawcą i organizatorem Proligi jest Stowarzyszenie Sympatyków Zawodowych Grup Kolarskich, reprezentowane przez prezesa Tomasza Jarońskiego. Celem BGŻ-Proligi jest podniesienie rangi kolarstwa zawodowego w Polsce oraz popularyzacja kolarstwa w mediach.

Więcej informacji na temat BGŻ Pro-Ligi 2011 znajduje się na stronie internetowej cyklu www.proliga.pl.

Wyścigi kolarskiej ProLigi elita w 2011 roku

1. "Ślężański Mnich" - Sobótka 3.04
2. Memoriał Andrzeja Trochanowskiego - Warszawa 1.05
3. Szlakiem Grodów Piastowskich - Dolny Śląsk 6-8.05 SUPER
4. Małopolski Wyścig Górski - Kraków 16-18.06
5. Mistrzostwa Polski – jazda indywidualna na czas - Złotoryja 23.06
6. Mistrzostwa Polski – wyścig ze startu wspólnego - Złotoryja 26.06 SUPER
7. Wyścig Olimpijczyków i Solidarności - Łódź 29.06 - 03.07 SUPER  
8. Wyścig Dookoła Mazowsza - Warszawa 26 - 30.07
9. Memoriał Henryka Łasaka - Sucha Beskidzka 13.08
10. Puchar Uzdrowisk Karpackich - Iwonicz-Zdrój 14.08
11. Cud nad Wisłą - Warszawa 15.08
12. Puchar MON - Warszawa 20.08
13. Szlakiem Majora Hubala - Kielce 01-04.09

Podczas niedzielnego wyścigu w Sobótce zwycięzca otrzyma 40 punktów, zdobywca drugiego miejsca - 30, trzeciego - 25. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca od czwartego do dziesiątego miejsca otrzymają: 4. - 20 punktów, 5. -15, 6. - 11, 7. - 7, 8. - 5, 9. - 3 i 10 - 1 punkt. 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL