Jestes 41032074 gosciem na naszej stronie
Jazda na śliskim torze

16 kilometrów jesiennej (prawie) czasówki

Robert Żmudzin (od lewej z córką Zoją - 2. miejsce), Kacper Kistowski (zwycięzca) i Artur Kozal (3. miejsce) oraz Romuald Szaj - organizator imprez kolarskich na torze samochodowym "Poznań".

Dziś w południe w Poznaniu nie można było narzekać na pogodę. Ale o godzinie 18.00 było chłodnawo i po deszczu. I w takich właśnie warunkach (prawie jesiennych) przyszło pedałować paniom i mężczyznom na torze samochodowym w jeździe indywidualnej na czas na dystansie ponad 16 kilometrów (dokładnie 16332 metry).

Wiatr nie był tym razem przeszkodą, jak przed tygodniem. Ale startujący narzekali na śliski (po deszczu) asfalt toru samochodowego "Poznań". – Dwa razy czułem, że koła dostają uślizgu, ale się wybroniłem z trudnej sytuacji - mówił za linią mety Robert Żmudzin z Wolsztyna (FTI Racing Team). – Straciłem przez to kilka sekund - podkreślił 29-letni zawodnik.

Robert Żmudzin uzyskał drugi czas dnia - 00:21:39,270, wygrał - jak przed tygodniem - Kacper Kistowski z Poznania (Merx Team) - 00:21:34,097 (średnia prędkość 46,7 km/h). Trzeci był Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team Pro) - 00:21:45,775. Ta trójka to zawodnicy kategorii M20+30.

W kategorii M40+50 pewnie wygrał Mirosław Jaszowski z Chocianowa (Merx Team) - 00:22:10,503 przed Robertem Płotkowiakiem z Poznania (Bike Atelier) - 00:22:23,204 i Pawłem Rychlickim z Poznania (Merx Team) - 00:22:37,235.

Ryszard Kołacki i Piotr Kożuch - sędzia imprezy.

Ryszard Kołacki z Wągrowca z przewagą ponad minuty wygrał rywalizację zawodników w kategorii M60+. Jego czas - 00:24:56,201. Zbigniew Derda (Tarnovia Tarnowo Podgórne) zajął drugie miejsce - 00:26:04,428, trzecie - Janusz Węcławiak z Poznania (Cityzen) - 00:27:03,505.

Wśród pań triumfowała Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team) - 00:26:10,353 przed Kamilą Wójcikiewicz z Poznania - 00:26:25,706 i Renatą Kozanecką z Poznania (Cityzen) - 00:27:17,711.

Swój udział zapowiedziało ponad 60 entuzjastów szosy, po popołudniowym deszczu na torze "Poznań" zjawiły się, wystartowały i zostały sklasyfikowane 33 osoby.

Za dwa dni (7 września) na torze odbędzie wyścig szosowy na 12 rundach w ramach czwartków kolarskich (dwudziesty pierwszy w tym roku). Początek rywalizacji o 17.30, weryfikacja zgłoszeń od 16 do 17.