R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873434 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
340 zakrętów w niespełna dwie godziny
najszybciej pokonal Kacper Wójciak

 

20 rund na torze samochodowym "Poznań" 


Kacper Wójciak przed Piotrem Lisem. Emocjonująca końcówka czwartkowego spotkania kolarzy na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek 

108 osób spotkało się dziś na torze samochodowym "Poznań", by rywalizować kolarsko podczas dziewiątego już w tym roku czwartku kolarskiego. Ruszyły one w samo południe, by zmagać się z rywalami i 20 rundami - dystansem 81660 metrów. Świąteczne spotkanie mistrzów wygrał 19-letni Kacper Wójciak z Gorzowa Wielkopolskiego (Cartusia Kartuzy), najlepszą z siedmiu pań okazała się Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team).

Dzisiejszą imprezę można określić świątecznym spotkaniem mistrzów. Na starcie zjawili się Robert Żmudzin z Wolsztyna (FTI Racing Team - wygrał w tym roku dwa czwartki kolarskie), jego kolega klubowy - Artur Kozal z Mosiny, będący w znakomitej formie Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team), także Artur Spławski z Bogdanowa (Merx Team), Lech Ergang z Poznania (Merx Team), Piotr Pawłowski z Sobótki i jeszcze wielu znanych kolarzy amatorów.

Był to dziewiąty czwartek kolarski w tym roku, ale pierwszy na dwudziestu rundach. Działo się, działo się, działo się. Od początku do samego końca. Przez prawie dwie godziny kibice i rodziny zawodników nie mogli narzekać na brak emocji. Niezwykle aktywni byli Przemysław Mocek z Ostrowa Wielkopolskiego, Michał Górniak z Poznania, Robert Żmudzin z Wolsztyna i wielu jeszcze zawodników.

Pierwsze dziesięć rund przejechali ze średnią prędkością prawie 45 kilometrów na godzinę. Następne dziesięć nie były wcale wolniejsze. W drugiej części wyścigu peletonowi odjechało jedenastu zawodników. Pracowali solidnie i zgodnie, zwiększając przewagę od 50 sekund do półtorej minuty. W którymś momencie wycofał się kandydat do kolejnego zwycięstwa Robert Żmudzin (defekt koła). Na przedostatniej rundzie na śmiały odjazd zdecydowali się Piotr Lis z Korytnicy pod Ostrowem Wielkopolskim i 19-letni Kacper Wójciak z Gorzowa Wielkopolskiego (jeździ w barwach Cartusii Kartuzy). Obaj dojechali jako pierwsi na metę: wygrał Kacper Wójciak (orlik z licencją) przed Piotrem Lisem. Trzeci był Sławomir Spławski.

Tor samochodowy "Poznań" ma długość 4083 metrów i ma 17 zakrętów. Dzisiaj zatem kolarze pokonali ich aż 340. I w to niecałe dwie godziny, ze średnią prędkością ponad 44 km/h.

Wśród pań pewnie triumfowała Marta Gogolewska z Wągrowca przed Klaudią Janik i Renatą Kozanecką (obie z Poznania). Otrzymały one, jak i mężczyzni, premie finansowe ufundowane przez sponsora czwartków kolarskich Ryszarda Kołackiego.

Zgodnie z regulaminem imprezy, otrzymują je kolarze - amatorzy, nie zaś zawodnicy z licencjami. Dziś dostali je:

Cyklosport i M30
1. Piotr Lis, Korytnica
2. Sławomir Spławski, Bogdanowo
3. Michał Górniak, Poznań

M40 i M50
1. Jacek Garncarek, Kalisz
2. Przemysław Wegner, Poznań
3. Sławomir Urbański, Wągrowiec

M60 i więcej
1. Romuald Szaj, Poznań
2. Jerzy Drzewiecki, Poznań
3. Jacek Wichłacz, Poznań

Następne, już dziesiąte, spotkanie w ramach czwartków kolarskich na torze samochodowym Poznań za tydzień: 22 czerwca 2017. Start o 18.00, do pokonania będzie 12 rund.

                                                Piotr Kurek  

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL