R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41132860 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-13
Mateusz Taciak najszybszy na ulicach Leszna

 

Zawodnik Mroza uciekał przez trzynaście rund

Mateusz Taciak (Mróz Active Jet) wygrał w sobotę ogólnopolskie kryterium uliczne o Puchar Prezydenta Leszna. Uczynił to w pięknym stylu, odjeżdżając rywalom trzynaście rund przed końcową kreską.

31 kolarzy stanęło w sobotę na starcie kryterium ulicznego w Lesznie. Rozgrywane ono było w okolicach Stadionu im. Alfreda Smoczyka, a więc miejsca znanego wszystkim dorosłym mieszkańcom tego miasta, na którym od lat królują żużlowcy.


Mateusz Taciak wygrał w sobotę kryterium uliczne w Lesznie.

Piotr Kosmala, dyrektor sportowy Mróz Active Jet, tym razem wystawił do jazdy aż dziewięciu zawodników: poza szosowym mistrzem Polski 2010 Jackiem Morajko byli to także Piotr Krajewski, Błażej Janiaczyk, Marek Rutkiewicz, Łukasz Osiecki, Mateusz Komar, Wojciech Halejak, Piotr Osiński i Mateusz Taciak.

Piotr Wadecki, dyrektor grupy CCC Polsat Polkowice przyjechał z czteroma kolarzami: Tomaszem Marczyńskim, Bartłomiejem Matysiakiem, Łukaszem Bodnarem i Dariuszem Batkiem.

Kolarze mieli do pokonania dystans 45 km (25 rund o długości 1800 metrów każda) i zdobywali punkty (5,3,2,1) na co piątej rundzie oraz w podwójnym wymiarze (10,6,4,2) na finiszowej kresce,

Od początku bardzo aktywnie jechali kolarze CCC Polast Polkowice Tomasz Marczyński i Bartłomiej Matysiak, zdobywając punkty. Widoczni także byli Marek Rutkiewicz, Błażej Janiaczyk i Jacek Morajko.

Losy kryterium rozstrzygnęły się w połowie wyścigu, na 12 rundzie, kiedy to na samotny odjazd zdecydował się Mateusz Taciak. Pierwsze 5 punktów zdobył na 15 okrążeniu, następne 5 - na 20 i wreszcie 10 punktów na finiszowej kresce. Zawodnik Mroza przyjechał kilkadziesiąt sekund przed rywalami.

– To moje pierwsze zwycięstwo w tym roku. Bardzo się cieszę. Jechałem w tegorocznym 67. Tour de Pologne, startowałem w wielu wyścigach - pomagając kolegom z teamu w odniesieniu wielu sukcesów. W niedzielę startuję w Borku Wielkopolskim, także w kryterium, i nie będę się oszczędzał - powiedział kolarz z Kórnika, drugi rok startujący w barwach Mróz Active Jet.

Kryterium w Lesznie - wyniki

1. Mateusz Taciak (Mróz Active Jet) - 20 punktów
2. Tomasz Marczyński (CCC Polast Polkowice) - 16
3. Bartłomiej Matysiak (CCC Polast Polkowice) - 7
4. Piotr Krysman (DHL-Author) - 7
5. Konrad Tomasiak (TC Chrobry Felt Głogów) - 5
6. Piotr Krajewski (Mróz Active Jet) - 3
7. Konrad Czajkowki (DHL-Author) - 3
8. Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet) - 3
9. Marek Rutkiewicz (Mróz Active Jet) - 2
10. Mieszko Bulik (TC Chrobry Felt Głogów) - 2
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL