R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888310 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szybki finisz Artura Kozala

 

11 rund w temperaturze 27 stopni Celsjusza


Artur Kozal finiszował w czwartek po mistrzowsku.
Fot. Piotr Kurek


Artur Kozal (FTI Racing Team) wygrał dzisiejszy wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań" w ramach czwartków kolarskich. Startowało 90 osób, w tym kilka pań. Do pokonania było 11 rund, czyli prawie 45 kilometrów (dokładnie 44913 metrów). Zwycięzca pokonał je w czasie 58 minut 54 sekund ze średnią prędkością 45,81 km/h.


Po dwutygodniowej przerwie amatorzy szosy w wielką radością zjawili się na torze "Poznań", gdzie przez prawie godzinę dali sportowe widowisko. Od startu rozpoczęły się śmiałe ataki, które zainicjowali Damian Miela (Strefasportu.pl MW Invest) i Patryk Krajewski (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB). Ta dwójka zgodnie współpracowała przez ponad 10 kilometrów, ale przed końcem trzeciej rundy dopędził ich peleton.

Na następnych okrążeniach popisowo odjeżdżali, między innymi, Damian Miela, Mateusz Mróz, Artur Spławski i Miron Kłosiński. I znów doganiał ich peleton.

Około 12 kilometrów przed końcową kreską doszło do skutecznego ataku, najpierw czterech zawodników, do których dojechało jeszcze trzech. – Byłem jednym z nich - mówił za linią mety zwycięzca Artur Kozal. – Ze środka peletonu udało mi się przeskoczyć do czołowej czwórki. Jechałem z prędkością ponad 55 kilometrów na godzinę, udało się, ale kosztowalo mnie to wiele sił. Ta gonitwa trwała przez jedną trzecią rundy. I jeszcze musiałem zachować siły na finisz - mówił zmęczony, ale i zadowolony z kolejnego zwycięstwa podczas czwartków kolarskich 2020 lider FTI Racing Teamu.

Pierwsza siódemka
1. Artur Kozal - 00:58:54
2. Paweł Wasiński - ten sam czas
3. Jakub Kędziora - ten sam czas
4. Damian Miela - ten sam czas
5. Krzysztof Borkowski - ten sam czas
6. Michał Kowalczyk - ten sam czas
7. Błażej Surowiec - ten sam czas

Peleton przyprowadził Miron Kłosiński, 15 sekund za dzielną siódemką. Startowały trzy panie, z których dwie - Marta Gogolewska i Kamila Wójcikiewicz - przyjechały z grupą zasadniczą w takiej właśnie kolejności.

Zawody były bezpieczne, temperatura przed godziną 19, gdy kończył się wyścig, wynosiła 27 stopni Celsjusza. 

                                                      Piotr Kurek
 


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL