R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688360 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kto wygra tym razem?

 

Drugi czwartek kolarski w tym roku


Trzech najlepszych kolarzy - Sławomir Spławski (od lewej), Artur Kozal i Robert Horodecki -  pierwszego czwartku kolarskiego oraz prezes PTC Romuald Szaj. Poznań, 14 kwietnia 2016.
Fot. Piotr Kurek

Jutro, 28 kwietnia, po raz drugi w tym roku odbędzie się kolarski czwartek. Startujący zmierzą się z dystansem prawie 41 kilometrów. Oczywiście, szosowe ściganie mieć będzie miejsce na torze samochodowym "Poznań". Kto wygra tym razem? Początek rywalizacji o godzinie 18.00.

Pierwszy w tym roku kolarski czwartek odbył się 14 kwietnia. Startowało ponad 120 zawodników z całego kraju, wygrał Artur Kozal z Mosiny przed Sławomirem Spławskim z Bogdanowa i Robertem Horodeckim ze Szczecina.

Pogoda była sprzyjająca, gdyż nie padało, nie było też silnego wiatru, który jest niekiedy dotkliwie odczuwany przez zawodników na torze samochodowym "Poznań". Do pokonania było 10 rund, czyli prawie 41 kilometrów. 

Od startu kolarze próbowali swego szczęścia w odjazdach, ale były one prawie natychmiast kasowane. Uciekał Michał Zbroszczyk, Robert Płotkowiak, Przemysław Rozwalka, Piotr Lis i inni. Peleton jednak czujnie reagował i likwidował wszelkie akcje zaczepne. Ostatecznie na metę przyjechało razem kilkudziesięciu kolarzy. 

Lewą stroną mocno pociągnął Artur Kozal z Mosiny i wygrał. Tuż na nim przyjechał Sławomir Spławski z Bogdanowa pod Obornikami, trzeci był Robert Horodecki ze Szczecina.

I czwartek kolarski 2016 - pierwsza dziesiątka
1. Artur Kozal, Mosina - 00:55:09 h
2. Sławomir Spławski, Bogdanowo
3. Robert Horodecki, Szczecin
4. Franciszek Harbacewicz, Goleniów
5. Paweł Rychlicki, Poznań
6. Paweł Szóstka, Sobótka
7. Dawid Gieracki, Sobótka
8. Piotr Lis, Ostrów Wielkopolski
9. Piotr Pawłowski, Sobótka
10. Lech Ergang, Poznań - wszyscy ten sam czas

Ten sam czas, co zwycięzca, uzyskało 89 zawodników. Średnia prędkość wyniosła 44,45 km/h.

Z kronikarskiego obowiązku podaję, że wystartowało 79 zawodników do lat 40, 36 do lat 60, ośmiu powyżej sześćdziesiątki i jedna kobieta Kinga Styczyńska z Poznania.

Biuro zawodów rozpoczyna pracę w czwartek (28 kwietnia) o godzinie 16.30, start o godzinie 18.00. Jutro do pokonania będzie 10 rund, czyli 40860 metrów. Zgłosiło się 139 kobiet i mężczyzn. Co cieszy, tym razem wystartuje aż dziesięć pań: Joanna Kucal,  Kinga Styczyńska, Marta Gogolewska, Daria Skrzypek, Anna Cwojdzińska, Martyna Chlebosz, Zofia Piotrowicz oraz trzy zawodniczki UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik - Viktoria Żegleń, Grażyna Radzicka i Natalia Radzicka.

Zapisy internetowo na Facebooku - Kolarski czwartek:
http://www.speedtimecycling.eu/event.php?id=67#signup 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL