R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41697246 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mastersi i tandemy ścigają się razem

 

W sobotę ciekawe wyścigi kolarskie na torze "Poznań"

Już jutro, w sobotę 11 września, odbędzie się VI Integracyjny Wyścig Kolarski "Tor Poznań 2010". Wezmą w nim udział, przede wszystkim, mastersi oraz tandemy. Początek imprezy o godzinie 14.00 w miejscu znanym dobrze każdemu kibicowi sportów motorowych w Polsce - na torze "Poznań."

Arkadiusz Garczarek (pilot) razem ze swym partnerem Przemysławem Wegnerem przed rokiem, 13 września, zdobyli we Włoszech tytuł mistrzów świata w tandemach integracyjnych. Niedawno bronili tytułu daleko od Polski - w Kanadzie. Nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed 12 miesięcy, zajęli 15. miejsce - trasa była zbyt pagórkowata, żeby nie powiedzieć górzysta. Za rok zamierzają znów reprezentować Polskę i walczyć o tęczową koszulkę mistrzów świata.


Ryszard Szurkowski (od lewej), Zbigniew Szczepkowski, Artur Spławski , Aleksander Morozowski, Bogusław Malke. Czwarta edycja wyścigów integracyjnych na torze "Poznań" - 13 września 2008.

To będzie za rok, ale już jutro Arkadiusz Garczarek i Przemysław Wegner staną o godzinie 15.30 na starcie wyścigu integracyjnego razem z niestowarzyszonymi (18-29) i mastersami (30-49 lat). Przyjdzie się im zmierzyć z dystansem 74 kilometrów (18 rund po 4111 metrów każda) i rywalami - najlepszymi polskimi kolarzami szosowymi po trzydziestym roku życia.

Minutę później, o 15.31, rozpoczną ściganie mastersi w przedziale lat 50-69 (10 okrążeń). O 15.32 VIP-y, supermastersi i kobiety przymierzą się do pokonania 3 rund. O 15.33 mastersi od 70. roku życia wyruszą na trzy okrążenia.

Nagrody, puchary i statuetki czekają na najlepszych. Organizatorami imprezy są: Wielkopolski Klub Niewidomych i Niedowidzących "Razem" oraz ZKF "Olimp" Warszawa.

Zapisy od godziny 14.00 do 15.10. Eugeniusz Taczkowski i Eugeniusz Stiller serdecznie zapraszają zawodników i kibiców kolarstwa w sobotę na tor "Poznań".
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL