R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873527 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zwycięski finisz Pawła Szczepaniaka

 

Pierwszy lipcowy czwartek kolarski 2018


Paweł Szczepaniak finiszuje (z lewej) najszybciej.
Fot. Krzysztof Nowak

Paweł Szczepaniak ze Strzelec Krajeńskich po pięknym finiszu wygrał pierwszy lipcowy czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań". Za nim meldowali się na końcowej kresce Tomasz Grobelny z Tarnowa Podgórnego i Artur Spławski z Bogdanowa pod Obornikami. Startowało ponad 90 zawodniczek i zawodników. Zwycięzca pokonał dwanaście rund (49 kilometrów) ze średnią prędkością 45,72 km/h.

Pierwszy lipcowy czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań" mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Na pierwszych swóch rundach niezwykle aktywny był Damian Sławek z Cartusii Kartuzy (rocznik 1997), który swą szybką jazdą zachęcił innych do dynamicznego pedałowania. Na kolejnych okrążeniach na czele peletonu znajdowali się, między innymi, Artur Adamczak, Władysław Gładysiak, czy też Karol Piekarski i Sławomir Urbański.

Cztery rundy przed końcową kreską na jednym z zakrętów mocno zaatakował Paweł Szczepaniak ze Strzelec Krajeńskich. Jego silne tempo jazdy wytrzymało jeszcze tylko kilku zawodników i tak uformowała się 8-osobowa grupa (był w niej także Jakub Najs- zawodnik z licencją elity). Pracowali zgodnie, dawali solidne zmiany i nie dali się dogonić peletonowi.


Kolarze przed startem i zjawiskowe chmury.
Fot. Krzysztof Nowak

Finisz był popisem Pawła Szczepaniaka, który zdecydowanie wygrał przed Tomaszem Grobelnym i Arturem Spławskim. Kolejne miejsca zajęli: 4. Jakub Kędziora, 5. Władysław Gładysiak, 6. Karol Piekarski, 7. Artur Adamczak. Zmierzono im czas 01:04:29, zatem średnia prędkość wyniosła 45,72 km/h.

33 sekundy za tymi zawodnikami peleton na metę jako pierwszy przyprowadził Jakub Malke, za nim przyjechali Piotr Linkowski i Jakub Wawrzyniak.

– To drugi mój start w tym roku na torze samochodowym "Poznań" - cieszył się za linią mety Paweł Szczepaniak, przed laty reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym. – Kilka tygodni temu odniosłem kontuzję, wróciłem do zdrowia i dziś z radością stanę na najwyższym miejscu podium z 8-miesięcznym synem Mikołajem - podkreślił 29-letni kolarz amator.


Trzech najlepszych kolarzy czwartku kolarskiego z 5 lipca 2018 oraz organizator imprezy.
Fot. Piotr Kurek

– Ścigam się od kilku lat na torze "Poznań", zawsze jestem blisko czołówki, ale dopiero dziś, w czwartek 5 lipca 2018, udało mi się być drugim i stanąć na podium - nie krył swej radości Tomasz Grobelny, rocznik 1976.

Trzeci był Artur Spławski, który w poprzednim tygodniu wygrał wyścig w tym miejscu dla starszych zawodników, 1 lipca w Starachowicach stanął na podium szosowych Mistrzostw Polski Masters oraz zawodników cyklosportu - trzecie miejsce w kategorii M50B i dziś znów pokazał swą klasę. Pan Artur ma 58 lat, od niedawna nowy rower marki "Giant" i zachowuje ciągle wielką klasę mistrza.

Wyniki - kategorie
CM20+M30
1. Paweł Szczepaniak (Szczepan-Bike Prinzwear G63 AMG) - 01:04:29
2. Jakub Kędziora (Rowery Małgośka) - ten sam czas
3. Władysław Gładysiak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - ten sam czas

M40+M50
1. Tomasz Grobelny (Rowery Małgośka) - 01:04:29
2. Artur Spławski (Merx Team) - ten sam czas
3. Piotr Linkowski (FTI Racing Team) - 01:05:02

M60+
1. Tadeusz Jasionek (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - 01:05:02
2. Marek Szymański (PTC Poznań) - ten sam czas
3. Jerzy Neumann (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - ten sam czas


Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie czwartku kolarskiego. Poznań, 5 lipca 2018.
Fot. Piotr Kurek

Wystartowało dziewięć pań, z których aż cztery - Marta Gogolewska (Merx Team), Joanna Golec i Karolina Przybylak (obie UKS Mróz Jedynka Kórnik) oraz Kamila Wójcikiewicz (Rybczyński Bikes Remmers TP-Link) dojechały w takiej właśnie kolejności na końcową kreskę razem z peletonem w czasie 01:05:02.

Kolejne spotkanie szosowców na torze samochodowym "Poznań" we wtorek 10 lipca. Tym razem będzie to jazda indywidualna na czas (trzy rundy). Początek ścigania o godzinie 18.00, weryfikacja zgłoszeń od 16.30 do 17.30.


                                                                   Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL