R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825407 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Paweł Rychlicki ze złotem

 

Pięć medali polskich mastersów
w Mistrzostwach Świata


Paweł Rychlicki z Poznania (z lewej) pokonał w Austrii w swej kategorii wiekowej 24 rywali. Na zdjęciu z szosowcami z Polski: Arkadiuszem Posmykiem, Arturem Spławskim i Krzysztofem Kozaneckim.
Archiwum Krzysztofa Kozaneckiego

Pięć medali zdobyli Polacy w zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata Mastersów. Trzy najcenniejsze, złote, wywalczyli Jerzy Bylicki, Paweł Rychlicki i Dariusz Leduchowski.

Trójka ta zdobyła tytuły w zawodach rozgrywanych pod auspicjami World Masters Cycling Federation. Odbyły się one w St. Johann w austrackim Tyrolu. Bylicki wygrał, po sprincie z trzyosobowej grupki, po pokonaniu 76 kilometrów (kat. do 65 lat). W podobny sposób zwycięstwo wywalczył w kategorii do 45 lat Paweł Rychlicki z Poznania (dystans 112 kilometrów). Nieco trudniejsze zadanie miał Dariusz Leduchowski w kategorii do lat 55, który na finałowych metrach miał 4 rywali.

Kolejne dwa krążki wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych Agnieszka Sikora oraz Ksawery Leszczyński. Stawali oni na podium po jeździe indywidualnej na czas rozegranej w ramach mistrzostw świata UCI - UCI World Cycling Tour w Lublanie. Agnieszka Sikora zdobyła brąz w kategorii 19-34, a Ksawery Leszczyński srebro w kategorii 70+. Oboje ścigali się na dystansie 18,6 km.

W mistrzostwach startowali Wielkopolanie: Paweł Rychlicki, Romuald Szaj i Krzysztof Kozanecki z Poznania oraz Artur Spławski z Bogdanowa.

Relacja Krzysztofa Kozaneckiego z Austrii na stronie
http://www.productplus.com.pl/kolarstwo/2014
---puchar-swiata-masters.html


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL