R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41336734 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kolarze wjeżdżają powoli
na tor samochodowy Poznań

 

W sobotę całodzienne ściganie


Julia Urbaniak (555), Grzegorz Łukaszczuk (333) i Mikołaj Chocieszyński (11) z nadzieją czekają na start.
Fot. Piotr Kurek

Dziś po raz pierwszy w tym roku kolarze amatorzy pojawili się na torze samochodowym "Poznań", by rywalizować w jeździe indywidualnej na czas. Jutro takie same zawody. W sobotę natomiast odbędzie się w tym miejscu Wyścig o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski, będący początkiem bogatego sezonu szosowego w Przeźmierowie rozpisanego do października na aż prawie 50 imprez.  Dziś jedna pani i osiemnastu mężczyzn rywalizowało w jeździe indywidualnej na czas. W tej dzisiejszej próbie, mocno treningowej, swą klasą pokazał Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team), który dystans 12,3 km pokonał w czasie 15:01,733 min. Drugie miejsce, niespodzianka nie tylko dla rywali, wywalczył Adrian Prymowicz z Murowanej Gośliny (Kosox Bike Team), znany z maratonów MTB. Jego czas - 15:38,993. Trzeci był Marcin Bartoszewski (Quest Road) z wynikiem 15:46,163.

Jedyna startująca pani Julia Urbaniak (Skoda Auto Safety Bike Team) uzyskała rezultat 22:05,854.

Artur Kozal pierwsze okrążenie pokonał w pięć minut cztery sekundy, dwa następne przejechał poniżej 5 minut. Średnia prędkość zwycięzcy to 49,15 km/h. – Nie było łatwo, dmuchał wiatr. Wynik cieszy i idzie w świat. Do startu podszedłem bardzo poważnie, gdyż rozgrzewałem się na rolkach przez 60 minut - mówi zwycięzca i zarazem jeden z tych kolarzy, którzy swymi wynikami powiększa liczbę sportowych osiągnięć i buduje także legendę toru samochodowego "Poznań" jako ważnego miejsca dla kolarstwa w Polsce.

Jutro druga grupa chętnych, 25 osób, podejmie także próbę w jeździe indywidualnej na czas.

W sobotę natomiast na torze "Poznań" odbędzie się całodniowe ściganie szosowe o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski. Panie i panowie amatorzy rywalizować będą w trzech odsłonach, począwszy od godziny 10.00.

Tak więc pasjonaci szosy nie tylko z Poznania i Wielkopolski w tym tygodniu wjeżdżają na całego na tor samochodowy, na którym rywalizować będą aż do października 2021 w prawie 50 imprezach. Będzie się działo.

                                     Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL