R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867560 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zamienili się miejscami

 

Wojciech Ziółkowski triumfował
na oczach żony i dwóch córek


Trzech najlepszych kolarzy dzisiejszego czwartku kolarskiego i dzieci oraz organizator imprezy.

Fot. Piotr Kurek

Wojciech Ziółkowski był bohaterem dzisiejszego czwartku kolarskiego na torze samochodowym "Poznań". Nie tylko okazał się najszybszy na końcowej kresce, ale i przez cztery rundy uciekał peletonowi i napędzał go do szybkiej jazdy. Po swój sukces jechał na oczach żony Darii i dwóch córek - Zosi i Basi.

To byłą szybka jazda. Czas zwycięzcy wyjaśnia wszystko: 52 minuty 53 sekundy, czyli średnia prędkość wyniosła 46,52 km na godzinę. Wojciech Ziółkowski ze Staragardu (Level Up) jest od lipca 2017 rekordzistą Polski w jeździe godzinnej na czas. I dziś raz za razem dawał próbki swych możliwości, szczególnie w drugiej połowie wyścigu, kiedy samotnie odjeżdżał rywalom. Oni do niego dociągali, on znów mocniej naciskał na pedały.

Na metę zmierzał kilkudziesięcioosobowy peleton. Wojciech Ziółkowski jechał jako pierwszy, mając obok siebie Sławomira Spławskiego z Bogdanowa (Merx Team) i Franciszka Harbacewicza z Goleniowa (JF Duet). W takiej kolejności kończyli jazdę.

Można powiedzieć, że dwaj pierwsi zamienili się miejscami, gdyż przed tygodniem kolejność była następująca: 1. Sławomir Spławski, 2. Wojciech Ziółkowski, 3. Franciszek Harbacewicz.

– Przez cztery rundy jechałem całym sobą - mówił za linią mety zadowolony Wojciech Ziółkowski. – Sił starczyło mi także na skuteczny finisz, choć Sławek Spławski i Franek Harabcewicz byli za mną tuż, tuż - na wyciągnięcie dłoni. 

Ścigało się dziś 109 amatorów kolarstwa, w tym cztery panie. Było słonecznie (18 stopni Celsjusza), bezwietrznie, majowo.

Zanim dorośli wjechali na swych szosówkach na asfalt toru samochodowego, swą zabawę rowerową miały dzieci (z okazji zbliżającego się ich święta). W pierwszej odsłonie ścigali się przedszkolacy i uczniowie klas zerowych, w drugiej uczennice i uczniowie szkół podstawowych. Z całego tego grona uwagę na siebie zwrócił 4,5-letni Igor Kędziora z Poznania, zwycięzca w rywalizacji najmłodszych.

Dla dzieci były słodkości i kamizelki odblaskowe, jakże potrzebne przy wszelkiej jeździe rowerowej. I także pamiątkowe zdjęcia na torze i na podium. 

                                   Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL