R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878549 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maciej Bodnar mistrzem Polski
w szosowej jeździe na czas

 

Mateusz Taciak liderem klasyfikacji BGŻ ProLiga


Michał Kwiatkowski (od lewej), Maciej Bodnar i Mateusz Taciak - trzech najlepszych w jeździe indywidualnej na czas. Sobótka, 20 czerwca 2013.

Maciej Bodnar (Cannondale) powtórzył w czwartek w Sobótce ubiegłoroczny wyczyn i po raz drugi z rzędu sięgnął po tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas. Koszulkę wywalczył po zaciętej walce z innych kolarzem występującym w ekipie Pro Tour – Michałem Kwiatkowskim (Omega Pharma - Quick Step), który uzyskał czas zaledwie pięć sekund gorszy.

Na trzecim stopniu podium znalazł się najlepszy z zawodników krajowych grup - Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który stracił już jednak do zwycięzcy blisko dwie minuty. Mistrzowska "czasówka" zaliczana było do klasyfikacji BGŻ ProLigi, a dzięki trzeciej lokacie Taciak został nowym liderem rankingu wyprzedzając swego kolegę z ekipy Marka Rutkiewicza.

Rywalizacja na okrężnej trasie w okolicach Sobótki (dwa okrążenia po 20 km) odbywała się w trudnych warunkach, przy dokuczliwym upale. Temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza, co na pagórkowatej, ciężkiej trasie mocno dawało się kolarzom we znaki.

Czwartkowy wyścig, w którym wystąpiło zaledwie 16 zawodników, pokazał naocznie jaką przewagę nad krajową czołówką mają kolarze trenujący i startujący z najlepszymi zawodowcami. Jedynie Taciak i Kamil Gradek stracili do Bodnara około dwóch minut, kolejni już ponad trzy, cztery minuty.

Już w niedzielę kolarze elity zmierzą się w wyścigu ze startu wspólnego, o długości aż 240 km. Ona również jest w kalendarzu BGŻ ProLigi i ma w niej kategorię "super", co oznacza, że będzie podwójnie punktowany. Lider i wicelider rankingu nie stracą jednak swych pozycji – ich przewaga nad kolejnymi w klasyfikacji przekracza bowiem 80 punktów (tyle otrzyma zwycięzca wyścigu MP).

Wyniki Mistrzostw Polski – jazda na czas elity mężczyzn (40 km)
1. Maciej Bodnar (Cannondale) - 49.30 min.
2. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma - Quick Step) - strata 5 sekund
3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) - 1.53 min.
4. Kamil Gradek (BDC MarcPol) - 2.01
5. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) - 3.05
6. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) - 4.27
7. Karol Domagalski (Caja Rural) – 4.27
8. Paweł Cieślik (Bank BGŻ) - 4.33
9. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) - 4.39
10. Paweł Brylowski (Bank BGŻ) - 4.46
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL