R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900193 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
To już jest koniec!

 

Nie będzie czwartków kolarskich


Kolarska rywalizacja amatorów na torze samochodowym "Poznań". 25 lipca 2023.
Fot. Konrad Staniewski

Nie będzie czwartków kolarskich w tym roku na torze samochodowym "Poznań"! Komunikat o tym pojawił się przed godziną na Facebooku/ Kolarski Czwartek. Kończy się pewna epoka w historii szosowych zmagań w tym miejscu.

Spodziewałem się takiej informacji po ostatniej rozmowie z Jakubem Szajem przed ośmioma dniami. To on podjął się organizacji szosowych zmagań, czwartków kolarskich, po śmierci Romualda Szaja w sierpniu ubiegłego roku. Sezon 2023 zakończył się w październiku ubiegłego roku uroczystym podsumowaniem sportowej rywalizacji. Najlepsi w czasówkach i wyścigach ze startu wspólnego zostali nagrodzeni. Wówczas też nie padła wyraźna deklaracja, że dzieło Romka Szaja będzie kontynuowane.

Dziś ci, którzy startowali w tym miejscu przez ostatnie lata, we wtorkowych czasówkach i czwartkach kolarskich, zapewne zostali zaskoczeni taką informacją. Okazuje, że nie ma chętnego do kontynuacji działalności Romka Szaja.

Dotychczasowa formuła czwartków kolarskich przechodzi do historii. Tworzyli ją przez lata, poza zawodniczkami i zawodnikami, Romuald Szaj (organizator), Anna Szaj i Kuba Szaj (pomiar czasu), sędzia Piotr Kożuch, Mieczysław Rakowski - kierowca sędziowskiego auta, Tadeusz Olszewski - fotograf, Piotr Kurek - spiker.

Zamykamy historię dziesięciu lat pasjonujących zmagań szosowych na torze samochodowym "Poznań". Brali w nich udział reprezentanci Polski, byli kolarze, amatorzy. Także prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i wysocy urzędnicy z Urzędu Miasta: Joanna Żabierek, Bartosz Guss, Dariusz Łapawa.

                                   Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL