R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902462 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Pracowite dwa dni

 

We wtorek czasówka, w środę 20 rund


Wyścigi kolarskie na torze samochodowym "Poznań" to swoista tradycja sportowa w Grodzie Przemysła.
Fot. Piotr Kurek

Wielkopolscy fani kolarstwa szosowego nie mogą narzekać na brak imprez, w których mogą wykazać się umiejętnościami w jeździe indywidualnej na czas oraz w w wyścigach ze startu wspólnego. W najbliższych dwóch dniach, 18 i 19 września, będą mogli to uczynić na torze samochodowym "Poznań".

Dzisiaj, 18 września, po raz ostatni w tym roku odbędzie się jazda indywidualna na czas na dystansie 12,3 km. Mówiąc krótko, do pokonania będą trzy rundy na torze, który ma aż siedemnaście zakrętów. Na niektórych zawsze wieje, nawet przy bezwietrznych warunkach pogodowych. Początek o godzinie 18.00, weryfikacja zgłoszeń od 16.30 do 17.30.

Do wtorkowej czasówki zgłosiło się 35 osób, w tym jedna pani - Sara Wolska (Volkwagen Krotoski-Cichy). Na liście widnieją nazwiska Artura Kozala, Sławomira Urbańskiego, Łukasza Pikosza, Mirona Kłosińskiego, Leszka Sadowskiego (wszyscy FTI Racing Team). Wystartuje też Ryszard Kołacki (Merx Team) - sponsor czwartków kolarskich na torze "Poznań". Zapowiedział swój udział Wojciech Ziółkowski, kolarz elity (Domin Sport), który w roku ubiegłym na torze kolarskim w Pruszkowie ustanowił rekord Polski w jeździe godzinnej: pokonał wówczas 49470 metrów. Jest bardzo ciekawe, czy sympatyczny Pan Wojciech złamie granicę 15 minut?

Dzień później, w środę 19 września, odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Do pokonania będzie 20 rund, czyli 82 kilometry. Dla startujących będzie to mocny i ostatni trening przed niedzielną imprezą kolarską w Poznaniu, czyli wyścigiem Bike Challenge. Początek środowej rywalizacji o godzinie 17.00, weryfikacja zgłoszeń od 15.30 do 16.30.

Pogodowe zapowiedzi na najbliższe dwa dni są optymistyczne, zatem można oczekiwać, że wtorek i środa będą wielce udanymi dla szosowej braci kolarskiej. I to nie tylko z Wielkopolski.

                                               Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL