Jestes 41037646 gosciem na naszej stronie
Szosowcy wracają na tor Poznań

Dzisiaj kolejny kolarski czwartek

Artur Spławski z Bogdanowa jest w bardzo dobrej formie. W końcu września w Trydencie podczas Mistrzostw Świata mastersów stał na podium z reprezentacją Polski - brązowy medal w wyścigu drużynowym sztafet. Jechał tam z Natalią Jędrzejczyk, Lechosławem Michalakiem i Franciszkiem Harbacewiczem. 29 września wygrał w swej kategorii wiekowej (M-5) maraton MTB w Wolsztynie na dystansie Mini, to samo uczynił w minioną niedzielę w Łopuchowie. Tor "Poznań", 26 września 2013.

Dzisiaj 10 października, po dwutygodniowej przerwie, kolejny kolarski czwartek. Amatorzy szosowego ścigania spotykają się na torze samochodowym "Poznań". Zapisy od godziny 17, start o 17.30. Zapowiada się szybka jazda, gdyż słońce świeci i warunki pogodowe są wręcz idealne do sportowej rywalizacji.

Będzie to już kolejne, ósme kolarskie spotkanie, podczas którego zawodniczki i zawodnicy pokonają 10 rund, czyli 41 kilometrów. Tak, jak i podczas poprzednich wyścigów, nie zabranie pucharów dla najlepszych.

Podczas ostatniego spotkania, 26 września, na torze "Poznań" kolarze rywalizowali na dystansie 41 kilometrów. Wygrał Paweł Rychlicki z Poznania, były szosowiec grupy Mróz. Drugie miejsce zajął Błażej Surowiec (Stęszew), trzeci był Radosław Lonka (Września) - dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów (w latach 2011-2012). Miejsca od czwartego do szóstego zajęli: 4. Piotr Zellner (Poznań), 5. Lech Ergang (Poznań), 6. Łukasz Golak (Poznań).

Zwycięzca Paweł Rychlicki pokonał 41 km w czasie 1:02:24 h, czyli ze średnią prędkością 39,42 km/h.

Jedyną dzielną panią była Marta Łuczak z Dominowa.

Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj zaprasza amatorów kolarstwa szosowego w czwartek na tor samochodowy "Poznań". Będzie się działo! Puchary dla najlepszych czekają.