R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873697 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kolarskie zawody w Kobylnicy

 

Artur Spławski, Zbigniew Szczęsny i Stanisław Paterka triumfowali w głównych wyścigach


Ostatnie chwile przed startem w Kobylnicy.

W niedzielę 26 czerwca podpoznańska Kobylnica gościła kolarzy szosowych z całego kraju, przede wszystkim mastersów. Uczestniczyli oni już po raz siedemnasty w ogólnopolskim wyścigu kolarskim im. Lecha Kluja i po raz piąty w ogólnopolskim wyścigu memoriałowym im. Jana Kluja i Adama Frasińskiego. W najważniejszych wyścigach triumfowali: masters M60 (60-69 lat) - Zbigniew Szczęsny (Wrocław), M70 (70-79 lat) - Stanisław Paterka (Głogów), M50 (50-59 lat) - Artur Spławski (Poznań).

Kolarze rozpoczynali jazdę w Kobylnicy, by następnie rywalizować na rundach (8 km) na trasie Wierzonka - Wierzenica z metą usytuowaną także w Kobylnicy. W zależności od kategorii wiekowej, kolarze mieli do pokonania dystans od 10 do 58 kilometrów.

Jako pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy kategorii M50, M60 i M70. Zawodnicy kategorii M50 i M60 mieli do przejechania dystans 40 kilometrów (5 rund po 8 km i 1 km dojazdu do rundy i 1 km powrót nas metę). W kategoriach M50 i M60 triumfowali: Artur Spławski z Poznania i Zbigniew Szczęsny z Wrocławia. Zawodnicy kategorii M70 jechali 4 rundy plus 2 dodatkowe kilometry - wygrał w pięknym stylu Stanisław Paterka z Głogowa.

W kategorii M40 (50 km) wygrał Piotr Pawłowski z Sobótki przed Markiem Boneckim z Legnicy i Piotrem Adamskim ze Śremu.


Piotr Pawłowski z Sobótki wygrał wyścig w kategorii M40 przed Markiem Boneckim z Legnicy i Piotrem Adamskim ze Śremu.

– Lubię startować w Kobylnicy - powiedział Piotr Pawłowski. – Dzisiejsza wygrana na zawodach poświęconych pamięci Lecha Kluja, jego ojca Jana i Adama Frasińskiego jest już moją dziewiątą w tym sezonie - podkreślił mieszkaniec Sobótki.

Najstarszym zawodnikiem był Jerzy Leśniak z Kołobrzegu, rocznik 1929. Wyścig kobiet wygrała Joanna Wąsiel (Poznań), VIP-ów - Marek Kluj (Poznań), amatorów - Artur Baturo (Murowana Goślina), w kategorii M30 triumfował Krzysztof Ciesielski z Kalisza, w AM20 - Robert Żmudzin z Wolsztyna.

W wyścigach startowali mastersi, niestowarzyszeni, amatorzy, kobiety oraz VIP-y. Łącznie ścigało się prawie 100 kobiet i mężczyzn.

Imprezę zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, Wielkopolski Związek Kolarski, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Marek Kluj.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL