R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572236 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Kozal najszybszy dziś na torze Poznań

 

To był ostatni kolarski czwartek w tym roku


Kolarskie czwartki na torze samochodowym "Poznań" odbyły się w tym roku dziewięć razy. W sezonie 2014 będzie ich, do kwietnia do października, aż szesnaście. Tor "Poznań", 17 października 2013.

Dzisiaj, 17 października, odbył się kolejny kolarski czwartek. Amatorzy szybkiego, szosowego ścigania spotkali się na torze samochodowym "Poznań". Tym razem wystartowało 17 zawodników, z których najszybciej finiszował Artur Kozal z Mosiny.

Było to już kolejne, dziewiąte kolarskie spotkanie, podczas którego zawodniczki i zawodnicy mieli pokonać 12 rund, czyli 49 kilometrów. Ostatecznie, biorąc po uwagę warunki pogodowe (zimno i zapadające ciemności) kolarze przejechali 11 rund, czyli 45 kilometrów.

Dziś wystartowało siedemnastu zawodników i jedna pani Marta Łuczak. Już po pierwszych kilku rundach na czele znaleźli się Artur Kozal z Mosiny i Radosław Lonka z Wrześni. Kilkaset metrów za nimi jechała para Lech Ergang z Poznania i Artur Spławski z Bogdanowa. Za tą czwórką pozostali kolarze - też w niewielkich grupkach.


Radek Lonka (na pierwszym planie) i Artur Kozal rozpoczynają ostatnią, jedenastą rundę. 17 października 2013.

Na ostatnią rundę Kozal i Lonka wjeżdżali razem, szybciej o kilka sekund finiszował mieszkaniec Mosiny. To już jego czwarte zwycięstwo w tegorocznych czwartkach kolarskich. Miejsce drugie zajął Lonka, trzeci był Lech Ergang, czwarty Artur Spławski, piąty Błażej Surowiec ze Stęszewa, szósty Przemysław Koper z Poznania.

Był to ostatni w tym roku czwartek kolarski na torze "Poznań". - W przyszłym roku planujemy zorganizować aż szesnaście takich imprez, od kwietnia do października - ujawnia zamierzenia na sezon 2014 prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj. - Każdy z zawodników będzie zdobywał od wiosny do jesieni punkty. Do klasyfikacji generalnej liczyć się będą te zdobyte podczas dziesięciu imprez. Najlepsi zostaną na koniec roku 2014 dobrze nagrodzeni.


Oni wytrwali do końca. Tor "Poznań", 17 października 2013.

I choć dziś był ostatni kolarski czwartek, to jednak to jeszcze nie koniec sezonu ścigania się na rowerach szosowych. W najbliższą niedzielę, 20 października, na torze "Poznań" odbędzie się ogólnopolskie zakończenie sezonu masters. Panowie od trzydziestego roku życia rywalizować będą w w wyścigu o Puchar Prezesa Firmy Merx Ryszarda Kołackiego, który także funduje nagrody finansowe dla trzech najlepszych zawodników w siedmiu kategoriach wiekowych: 1 miejsce - 300 złotych, 2. miejsce - 200 złotych i 3. miejsce - 100 złotych.

Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj i prezes firmy Merx Ryszard Kołacki zapraszają amatorów kolarstwa szosowego w najbliższą niedzielę, 20 października, na tor samochodowy "Poznań". Będzie się działo! 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL