R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625247 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kacper Szczepaniak wpisal się
na listę tegorocznych zwycięzców

 

Ósmy czwartek kolarski na torze "Poznań"


Ostatnie metry wyścigu: 1. Kacper Szczepaniak, 2. Sławomir Spławski, 3. Piotr Lis.
Fot. Piotr Kurek

Kacper Szczepaniak (Zwierzyn) wygrał dziś po ładnym finiszu wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań". Zwycięzca 10 rund (40860 metrów) pokonał w czasie 54 minut 13 sekund. Startowało 70 mężczyzn i jedna pani - Anna Cwojdzińska.

Przez niecałą godzinę sytuacja na torze zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na pierwszej rundzie uciekali Piotr Lis z Korytnicy niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego i Krzysztof Orlik z Poznania. Na następnej taką próbę samotnie podjął znów Krzysztof Orlik.


Krzysztof Orlik otrzymał dziś przed startem brawa od kolegów za kolarską dzielność.
Fot. Piotr Kurek

Na trzecim okrążeniu uformowała się pięcioosobowa grupa w składzie Sławomir Spławski, Kacper Szczepaniak, Piotr Lis, Władysław Gładysiak i Tomasz Grobelny. Przez następnych pięć rund zgodnie ze sobą współpracowali i powiększali stale przewagę nad grupą zasadniczą.

Dwa okrążenia przed metą Lis, Spławski i Szczepaniak odjechali kolegom z ucieczki (Gładysiakowi i Grobelnemu) i już wówczas było wiadomo, że peleton ich nie dogoni. W ostatni zakręt, z przewagą 30 metrów, pierwszy wjechał Piotr Lis.


Pierwsza trójka i prezes PTC Romuald Szaj.
Fot. Piotr Kurek

Szczepaniak jednak i Spławski dali z siebie wszystko i wyprzedzili zawodnika z Korytnicy. Tym razem szybszy był Szczepaniak przed Spławskim i Lisem.


Czwartek kolarski - 9 czerwca 2016
CM20+M30
1. Kacper Szczepaniak, Zwierzyn - 00:54:13 h
2. Sławomir Spławski, Bogdanowo - 00:54:14
3. Piotr Lis, Korytnica - 00:54:16
Wystartowało w tej kategorii 42 zawodników, ukończyło 40

Kobiety open
1. Anna Cwojdzińska, Poznań

M40+M50
1. Robert Płotkowiak, Poznań - 00:54:37
2. Tomasz Grobelny, Tarnowo Podgórne
3. Paweł Rychlicki, Poznań - ten sam czas
Wystartowało w tej kategorii 23 zawodników, ukończyło 22

M60+
1. Romuald Szaj, Poznań - 00:54:37
2. Bogdan Malke, Poznań - ten sam czas
3. Jacek Wichłacz, Poznań
Wystartowało w tej kategorii 5 zawodników, ukończyło 4

Bohaterem dzisiejszej imprezy był Krzysztof Orlik z Poznania. Dwa tygodnie uczestniczył w poważnej kraksie na torze samochodowym "Poznań", skąd został zabrany do szpitala. Tego samego dnia opuścił lecznicę. W minioną sobotę brał udział Leszczyńskim Maratonie Rowerowym, w którym zajął 12. miejsce w klasyfikacji open na dystansie 90 km (startowało ponad 600 kolarzy). Dzień później siadł na rower górski w Wyrzysku, gdzie odbywały się amatorskie Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB. Poznaniak jechał trasę Mega i w kategorii M3 (rocznik 1983) zajął trzecie miejsce. Stanął na podium, mając jeszcze na twarzy śladu upadku sprzed dziesięciu dni.


Pasjonaci ścigania się na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Dziś przed rozpoczęciem wyścigu przypomniałem zawodnikom i Annie Cwojdzińskiej zdarzenie na torze sprzed dwóch tygodni i dzielność Krzysztofa Orlika - jego jazdy w Lesznie i w Wyrzysku. Odpowiedzią startujących były brawa dla Krzysia Orlika - kolarza z charakterem. Brawa spontaniczne i serdeczne.


Jan Szymański, Romuald Szaj i Przemysław Wegner.
Fot. Piotr Kurek

Treningowo 10 rund przejechał z kolarzami olimpijczyk z Soczi, łyżwiarz Jan Szymański. Była to już kolejna jego wizyta w tym roku w tym miejscu. 5 maja zjawił się tutaj ze swymi holenderskimi przyjaciółmi z lodowych torów, którzy także kochają rowery.

                                                   Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL