R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688977 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Spławski dał dziś pokaz
swej kolarskiej mocy i talentu

 

Sierpniowy czwartek z premiami pieniężnymi  


Artur Spławski dał pokaz swej mocy i talentu. Tor samochodowy "Poznań", 9 sierpnia 2018.
Fot. Piotr Kurek

Artur Spławski z Bogdanowa (Merx Team) dał dziś pokaz swej mocy i talentu. 58-letni zawodnik wygrał w imponującym stylu wyścig w ramach czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań", meldując się solo na końcowej kresce i uciekając samotnie rywalom ostatnie trzy kilometry przed metą.

Cztery panie i ponad 70 mężczyzn zechciało dziś zjawić się na torze "Poznań" i zademonstrować swą niewygasłą pasję do szosowego ścigania. W czwartek 9 sierpnia w Grodzie Przemysła było naprawdę bardzo gorąco, także po godzinie 19.00, gdy rozpoczynała się kolarska rywalizacja. 
 
Do pokonania było 10 rund, czyli 41 km. Na pierwszej rundzie był bardzo aktywny Grzegorz Podgórski z Poznania, także i Władysław Gladysiak. Na każdym kolejnym okrążeniu jakiś inny zawodnik przewodził stawce kolarzy. Spoglądając na twarze startujących, widać było wyraźnie, że upał im doskwiera, jakby ogranicza ich fizyczne możliwości. 


Emocji w sierpniowy czwartek nie brakowało. 
Fot. Piotr Kurek
 
Kiedy ukończyli dziewiątą rundę na czoło wysunął się Mikołaj Sójka, 21-orlik z Tarnovii Tarnowo Podgórne. Mocno nacisnął na pedały, zagiął się za kierownicą i popędził do przodu. Po kilometrze obejrzał się za siebie i z dużym zdziwieniem stwierdził, że jadą za nim tylko dwaj zawodnicy - Jan Szymański (nasz panczenista, medalista olimpijski z Soczi) i Artur Spławski. 
 
To był moment, ułamek sekundy, gdy Artur Spławski zaatakował. I popędził solo do mety. I tak zwycięsko jechał całe trzy kilometry. – Nie miałem dziś licznika, ale sądzę, że przejechałem je ze średnią prędkością około 50 kilometrów na godzinę - mówił 58-letni kolarz z Bogdanowa pod Obornikami (Merx Team). 41 km pokonał w czasie 54 minut 13 sekund.


Pamiątkowa fotografia na zakończenie imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Trzy sekundy za nim na metę wpadł ponad 50-osobowy peleton. Przyprowadził go Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team), syn zwycięzcy. Trzeci był Radosław Cimnader z Gorzowa Wielkopolskiego (Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki). 

Czwartek kolarski 9 sierpnia 2018 - wyniki 
 

M20/30
1. Sławomir Spławski, Bogdanowo
2. Radosław Cimander, Gorzów Wielkopolski
3. Paweł Szczepaniak, Strzelce Krajeńskie 

M40/50
1. Artur Spławski, Bogdanowo
2. Franciszek Harbacewicz, Goleniów
3. Marek Ostrowski, Poznań

M60+
1. Marek Szymański, Poznań
2. Bogusław Malke, Poznań
3. Janusz Węcławiak, Poznań

Kobiety open
1. Marta Gogolewska, Wągrowiec
2. Kamila Wójcikiewicz, Poznań
3. Małgorzata Howis, Stargard 

Tych dwanaścioro osób nagrodzonych zostało dziś premiami pieniężnymi.

                                Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL