R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902426 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
20 maja ściganie na całego

 

Zbąszyneckie Kryterium KolarskieZbąszynek zaprasza kolarzy amatorów z całej Polski na wielkie ściganie. Impreza odbędzie się w sobotę 20 maja tego roku i jest obecnie starannie przygotowywana przez miejscowych entuzjastów dwóch kółek.

To będzie kilka godzin (13:00-19:30) sportowych emocji, podczas których rywalizować będą fani szosy i rowerów wszystkich kategorii wiekowych z wyłączeniem zawodników elity i U-23. Także dzieci z roczników 2008-2013 będą mogły pokazać swe umiejętności sportowe.

Całe wydarzenie, Zbąszyneckie Kryterium Kolarskie, odbędzie się na ulicach miasta. Poszczególne wyścigi zostaną rozegrane na trasie okrężnej (1700 metrów) ulicami: Władysława Reymonta (start i meta), Zachodnia, Ogrodowa, Czesława Miłosza, Topolowa. Kolarze będą punktować i zwycięzcą zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów i przejedzie wszystkie okrążenia.

Impreza ma uczcić 100-lecie Zbąszynka jako miasta. Organizatorzy - Zakład Rzemiosł Drzewnych PETRUS Wiesława Przybyła, Piotr Przybył, miejscowy OSiR oraz Akademia Kolarska "Bonecki Team" - starannie się do niej przygotowują. Pomyśleli o nagrodach (dla pierwszych trzech w każdej kategorii), o ładnej trasie dla kolarzy i widowiskowej dla kibiców, o parkingach...,

Można się już zgłaszać do imprezy, link do zapisów: www.akces-sport.pl/zapisy (tamże regulamin), zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Ci pierwsi są zwolnieni z ponoszenia opłaty startowej, dorośli płacą 60 złotych. Termin zgłoszeń upływa w dniu 15 maja br.

Główny ciężar organizacji przejął na siebie Piotr Przybył. Absolwent Politechniki Poznańskiej jest wielkim fanem kolarstwa i rowerów. Ściga się na szosie i w maratonach MTB. Pochodzi ze Zbąszynka i chce tutaj zrobić dużą imprezę, godną stulecia miasta, które w minionych latach wielokrotnie gościło wyścig Bałtyk-Karkonosze i znanych szosowców.

Ja też tam będę 20 maja, z mikrofonem w ręku. Mam nadzieję, że pojawi się na tej imprezie wielu znanych zawodników amatorów (choćby uczestników czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznan"), że pogoda dopisze, że kibice będą oglądać atrakcyjne widowisko.  

                                  Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL