R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327556 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Damian Miela dziś zwycięski

 

15 rund z finiszem przed zmrokiem


Kacper Kistowski (od lewej - 2. miejsce), Damian Miela i Przemysław Kuświk.
Fot. Piotr Kurek

Damian Miela z Leszna (Strefasportu.pl MW Invest) wygrał dzisiejszy wyścig w ramach czwartków kolarskich 2020. Przyjechał na metę kilka metrów przed trzema kolegami z udanego odjazdu - Kacprem Kistowskim (Merx Team), Mateuszem Kostańskim (zawodnik elity Tarnovii Tarnowo Podgórne - nieklasyfikowany) i Przemysławem Kuświkiem (Fundacja Moja Cukrzyca). Peleton zameldował się na finiszowej kresce ponad dwie minuty później.


Dziś do przejechania było 15 rund, czyli 61 kilometrów. Startowało ponad 90 osób, w tym kilka pań. Zaczynali kilka minut po godzinie 18, kończyli rywalizację przed 19.30 - tuż przed zmrokiem.

Wydawać by się mogło, że na 15 okrążeniach będzie kolarska walka ze zmiennymi akcjami. Nic z tego. Na drugiej rundzie skoczył mocno do przodu Kacper Kistowski, za nim podążyła trójka szosowców: Damian Miela, Przemysław Kuświk i Mateusz Kostański. Wraz z kolejno pokonywanymi kilometrami rosła ich przewaga nad peletonem. Po ósmej rundzie wyniosła ona 1 minutę, po dziesiątej było to już 1:55 min, po dwunastej 2:05 min.

Na ostatnie okrążenie czwórka wjechała razem. Solo, z przewagą kilku metrów, finiszował Damian Miela. Za nim na drugiej pozycji kończył jazdę Kacper Kistowski, dalej Mateusz Kostański (nieklasyfikowany) i trzeci Przemysław Kuświk.

Czas zwycięzcy - 01:18:30, jego średnia prędkość 46,81 km/h. Kacper Kistowski był dwie sekundy za Damianem Mielą, Przemysław Kuświk - czternaście.

Peleton przyprowadzil Artur Kozal (FTI Racing Team) - 01:20:51, za nim finiszowali Jakub Kędziora i Tomasz Grobelny (obaj Fun Pro Racing Team).

W kategoriach triumfowali: M1 - Damian Miela, M2 - Artur Kozal, M3 - Piotr Pawłowski (Huzar Bike Academy Sobótka), M4 - Bogdan Hałucha (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), kobiety - Anna Harkowska (Mazowsze Serce Polski).

Z kronikarskiego obowiązku trzeba dodać, że razem z mężczyznami dzielnie pedałowały (w ramach treningu)  zawodniczki klubu kolarskiego z Kórnika: Joanna Golec, Nikol Płosaj i Karolina Lipiejko. Na mecie meldowały się razem z nimi.

                                         Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL