Jestes 41034584 gosciem na naszej stronie
Marcin Robakowski z Paproci
najlepszy w czasówce na 20 kilometrów

Ścigały się trzy panie i 47 mężczyzn

Marcin Robakowski po raz trzeci w tym roku wygrał jazdę indywidualną na czas na torze samochodowym "Poznań".

Marcin Robakowski z Paproci pod Nowym Tomyślem (KK Fala Park) wygrał wtorkową jazdę indywidualną na czas na torze samochodowym "Poznań". Tym razem startujący mieli do pokonania 5 rund, czyli dystans 20,5 km. Zwycięzca pokonał go w czasie 00:25:57,571, a zatem ze średnią prędkością 47,40 km/h.

Nie padał deszcz, świeciło słoneczko, było ciepło. I nie dmuchał wcale wiatr. Gdy zaczynali rywalizację o godzinie 19.00, termometr wskazywał temperaturę 32,4 st. Celsjusa. Do rywalizacji przystąpiły trzy kobiety i 47 mężczyzn.

Trójka najlepszych: Artur Kozal (od lewej - 2. miejsce), Marcin Robakowski - zwycięzca i Sławomir Spławski (trzecie miejsce).

Swą dobrą dyspozycją już po raz trzeci w tym roku zaskoczył wszystkich 25-latek z Paproci pod Nowym Tomyślem (KK Fala Park), który pięć okrążeń toru samochodowego "Poznań" przejechał w czasie 00:25:57,571. Drugiego Artura Kozala z Mosiny (FTI Racing Team) pokonał o niecałe trzy sekundy - 00:26:00,006. Trzeci był Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team) - 00:26:19,258. Ta trójka to zawodnicy kategorii M20+30.

Mirosław Jaszowski z Chocianowa (Merx Team) uzyskał czwarty czas dnia i pewnie triumfował w łączonej kategorii M40+50 - 00:26:41,334. Drugi był Paweł Rychlicki z Poznania (Merx Team) - 00:27:10,478 trzeci Lech Ergang z Poznania (Strefasportu.pl MW Invest) - 00:27:37,029.

Wśród najstarszych zawodników (M60+) triumfował Leszek Sadowski z Piły (FTI Racing Team) - 00:30:26,874 przed Jerzym Rogalskim z Leszna (Merx Team) - 00:30:39,969 i Jerzym Drzewieckim z Poznania (Merx Team) - 00:30:39,969.

Pamiątkowa fotografia na zakończenie wtorkowej czasówki.

Ścigały się trzy panie. Zwyciężyła Kamila Wójcikiewicz z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP Link) - 00:30:36,653 (32. czas dnia) przed Agatą Madej z Poznania (Zgrupka Team) - 00:32:30,351 i Sarą Dolską z Poznania (Krotoski-Cichy MTB Team) - 00:34:28,128.

Swe sportowe możliwości sprawdzali także zawodnicy ekipy Wibatech Merx 7 R Wojciech Sykała i Kacper Kistowski, którzy pięć rund pokonali w czasie 00:25:01,509 i 00:25:29,375. Obaj w najbliższy czwartek czasówką rozpoczynają start w czteroetapowym wyścigu szosowym w Czechach.

Następne spotkanie kolarskie na torze samochodowym "Poznań" już jutro W czwartek odbędzie się wyścig ze startu wspólnego na dystansie 41 km (dziesięć rund). Początek jazdy o 19.00, weryfikacja zgłoszeń od 17.30 do 18.30.