R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688904 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Kozal najszybszy
na torze samochodowym Poznań

 

Pierwszy w tym roku czwartek kolarski


Zwycięski finisz Artura Kozala z Mosiny.
Fot. Piotr Kurek

Początek został uczyniony, czyli dziś przed wieczorem odbył się na torze samochodowym "Poznań" pierwszy w tym roku wyścig w ramach czwartków kolarskich. Startowało ponad 120 zawodników z całego kraju, wygrał Artur Kozal z Mosiny przed Sławomirem Spławskim z Bogdanowa i Robertem Horodeckim ze Szczecina.

Na inaugurację cyklu, coraz bardziej znanego i popularnego, przyjechali kolarze z całej Polski, między innymi z Bełchatowa, Częstochowy, Szczecina, Goleniowa i Sobótki (Dawid Gieracki, Paweł Szóstka, Piotr Pawłowski). Oczywiście, najwięcej było Wielkopolan.


124 kolarzy dziś zameldowało się na torze "Poznań". Z lewej zawodnicy z Sobótki.
Fot. Piotr Kurek

Pogoda była sprzyjająca, gdyż nie padało, nie było też silnego wiatru, który jest niekiedy dotkliwie odczuwany przez zawodników na torze samochodowym "Poznań". Dziś do pokonania było 10 rund, czyli prawie 41 kilometrów.

Od startu kolarze próbowali swego szczęścia w odjazdach, ale były one prawie natychmiast kasowane. Uciekał Michał Zbroszczyk, Robert Płotkowiak, Przemysław Rozwalka, Piotr Lis i inni. Peleton jednak czujnie reagował i likwidował wszelkie akcje zaczepne. Ostatecznie na metę przyjechało razem kilkudziesięciu kolarzy.


Trzech najlepszych zawodników: Sławomir Spławski (od lewej), Artur Kozal, prezes PTC Romuald Szaj i Robert Horodecki.
Fot. Piotr Kurek

Lewą stroną mocno pociągnął Artur Kozal z Mosiny i wygrał. Tuż na nim przyjechał Sławomir Spławski z Bogdanowa pod Obornikami, trzeci był Robert Horodecki ze Szczecina.

I czwartek kolarski 2016 - pierwsza dziesiątka
1. Artur Kozal, Mosina - 00:55:09 h
2. Sławomir Spławski, Bogdanowo
3. Robert Horodecki, Szczecin
4. Franciszek Harbacewicz, Goleniów
5. Paweł Rychlicki, Poznań
6. Paweł Szóstka, Sobótka
7. Dawid Gieracki, Sobótka
8. Piotr Lis, Ostrów Wielkopolski
9. Piotr Pawłowski, Sobótka
10. Lech Ergang, Poznań - wszyscy ten sam czas

Ten sam czas, co zwycięzca, uzyskało 89 zawodników. Średnia prędkość wyniosła 44,45 km/h.

Z kronikarskiego obowiązku podaję, że wystartowało 79 zawodników do lat 40, 36 do lat 60, ośmiu powyżej sześćdziesiątki i jedna kobieta Kinga Styczyńska z Poznania.

– Wygrałem i bardzo się cieszę - powiedział za linią mety Artur Kozal. – To moje kolejne zwycięstwo na torze "Poznań". Wyścig, jak na początek sezonu, był szybki. Były próby odjazdów, ale na kilku ostatnich rundach świetną pracę wykonali moi koledzy (FTI Cycling Team) Robert Żmudzin z Wolsztyna, Michał Zbroszczyk z Poznania i Artur Baturo z Murowanej Gośliny. Po prostu, nie pozwolili nikomu samotnie odjechać od grupy i ładnie poprowadzili mnie na finisz.


Paweł Szóstka z Sobótki (rocznik 1998) zajął szóste miejsce.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiejszy czwartek kolarski to sukces teamu Merx Polska, gdyż Sławomir Spławski był drugi, Paweł Rychlicki - piąty, zaś Lech Ergang - dziesiąty. Ładnie pojechali kolarze z Sobótki: doświadczony Piotr Pawłowski był dziewiąty, Dawid Gieracki (startował jako reprezentant Polski na ubiegłorocznych MŚ w amerykańskim Richmond) - siódmy, zaś Paweł Szóstka był szósty.

Przed startem odbyło się losowanie pięciu nagród, jedna z nich trafiła w ręce Kingi Styczyńskiej z Poznania (Colex Racing Team), która z powodzeniem ściga się w maratonach MTB, ale kontakt z szosą wielce sobie ceni.


Zgrupka Luboń dziś dała pokaz szosowych możliwości.
Fot. Piotr Kurek

Następne spotkanie w ramach czwartków kolarskich za dwa tygodnie - 28 kwietnia. 

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL