R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888633 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spektakularne i nieoczekiwane zwycięstwo

 
Wojciech Zieliński wygrywa czwartek kolarski
 

Wojciech Borkowski (z lewej) i Wojciech Zieliński - główni aktorzy pierwszego w tym roku czwartku kolarskiego na torze samochodowym "Poznań". 31 marca 2022.
Fot. Piotr Kurek
 
Wojciech Zieliński (Quest Road) wygrał dzisiejszy wyścig szosowy (inauguracja czwartków kolarskich 2022) na torze samochodowym "Poznań". Pochodzący z Dolnego Śląska amator odniósł spektakularne i zarazem nieoczekiwane zwycięstwo. Dystans 41 kilometrów pokonał ze średnią prędkością ponad 44 km na godzinę, co trzeba uznać za wyczyn, biorąc pod uwagę fakt, że zawodniczkom i zawodnikom wiatr wielce utrudniał jazdę.
 
Było zimno, nieźle dmuchało - szczególnie na głównej prostej. O godzinie 18.00, gdy rozpoczynał się wyścig, temperatura wynosiła 2,5 st. Celsjusza. Zgłosiło się do imprezy prawie 90 osób, wystartowało 65, w tym kilka pań.
 
Na pierwszej rundzie na śmiały atak zdecydował się Wojciech Zieliński (rocznik 1998), który zyskał nad peletonem około 300 metrów przewagi. Drugie okrążenie też kończył jako pierwszy. Na następnych uformowała się kilkunastoosobowa grupa, by w końcówce podzielić się na kilka mniejszych.
 
Na ostatnich trzech rundach jechali razem obok siebie na czele wyścigu Wojciech Zieliński i Wojciech Borkowski. Kiedy wjeżdżali na ostatnie okrążenie, kibice zastanawiali się, kto też wygra inauguracyjny czwartek kolarski. Głosy rozkładały się z grubsza po połowie...
 
Od ostatniego zakrętu mocno cisnął na pedały Wojciech Zieliński i on też dziś wygrał. Wojciech Borkowski minął linię mety pięć sekund później. Jedną minutę i 16 sekund za zwycięzcą jako trzeci jazdę ukończył Gabriel Girau (Pro4Fun), Hiszpan z Walencji - aktualnie przebywający w Polsce.
 
Wojciech Zieliński od kilku lat przyjeżdża do Poznania na wyścigi szosowe na torze samochodowym "Poznań". Upodobał sobie jazdę indywidualną na czas. W czwartkach kolarskich wziął udział do tej pory raptem kilka razy.
 
– Jestem dobrze przygotowany do sezonu 2022. Mam już przejechane ponad 7 tysięcy kilometrów w tym roku. Dziś jechało mi się świetnie, nawet wiatr mi specjalnie nie przeszkadzał. To moja pierwsza wygrana w Poznaniu. Ścigam się na rowerze od roku 2017. Dziś chciałem sprawdzić się w pierwszym swym tegorocznym starcie. Wyszło nadspodziewanie dobrze - nie kryje emocji amator z Dolnego Śląska (Jawor).
 
Czwartek kolarski, 31 marca - wyniki
M1
1. Wojciech Zieliński
2. Wojciech Borkowski
3. Adrian Mrówka
M2
1. Gabriel Girau
2. Jakub Malinowski
3. Grzegorz Podgórski
M3
1. Piotr Pawłowski
2. Artur Schaefer
3. Marek Ostrowski
M4
1, Bogdan Hałucha
2. Marek Szymański
3. Zbigniew Derda
Kobiety open
1. Kamila Wójcikiewicz
2. Jagoda Szabelska
3. Wiktoria Hadelka
 
Kolarze to jednak twardzi ludzie, którzy dziś - w dniu inauguracji - zmagali się z zimnem, wiatrem i spadającą z minuty na minuty temperaturą. Obyło się bez kolizji, upadków i kłopotów.
 
Kolejne odsłony szosowych zmagań na torze samochodowym "Poznań" 12 kwietnia (czasówka) i 14 kwietnia (wyścig ze startu wspólnego).
 
                                 Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL