R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41183729 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Całe Smochowice na rowerach

 

W sobotę ogólnopolski wyścig uliczny im. Bogdana Jańskiego pod patronatem prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego


Zenon Czechowski i Ryszard Szurkowski są od lat honorowymi goścmi szosowych zawodów kolarskich na Smochowicach. Poznań, 19 maja 2012.

Smochowice na rowerach. Kiedy? W sobotę, 18 maja, od godziny 11 ulica Sianowska i jej najbliższe ulice: Santocka - Trzebiatowska - Trzcianecka - Lubowska - Człuchowska - Chodzieska - Dąbrowskiego - Kołobrzeska i ponownie Sianowska będą miejscem ogólnopolskiego wyścigu ulicznego im. Bogdana Jańskiego pod patronatem prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Jedna runda liczyć będzie 4000 metrów dla kolarzy, 800 metrów - dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III, 500 metrów - dla przedszkolaków. Uroczyste otwarcie imprezy o godzinie 11.00. Organizatorzy zaprosili znakomitych przed laty szosowców: Zenona Czechowskiego i Ryszarda Szurkowskiego, którzy ze swymi ekipami przejadą w rytm oklasków jedną rundę. I będą także honorowymi starterami wyścigów.

Jako pierwsi, o godzinie 11.30, sportową rywalizację rozpoczną przedszkolacy. Od 12 do 15 ścigać się będą mastersi, amatorzy cyklosportu i kobiety: od 15.00 do 16.30 niestowarzyszeni (kobiety i mężczyzni), żacy, żaczki, młodzicy i młodziczki.

Następnym fragmentem sportowego święta na rowerach będzie III etap Małego Wyścigu Pokoju. Szansę sprawdzenia swych sił i talentów mieć będą mieli także gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych.

Impreza w sensie sportowym rozpocznie się o godzinie 11, zakończy o 18.30. Zapisy w dniu wyścigu od godziny 11 do 17 przy ulicy Sianowskiej 38, gdzie znajduje się siedziba firmy "PAMA".

Będzie to już piętnasta edycja imprezy, której organizują ludzie kolarstwa - Marian Paździor, Zenon Czechowski, Tadeusz Kubiak - oraz społecznicy ze Smochowic z przewodniczącym Rady Osiedla Smochowice-Krzyżowniki Alojzym Szelejewskim na czele. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL