R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831678 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Spławski z Poznania wygrał
kryterium kolarskie w Złotowie

 

W sobotę 5 lipca w Złotowie odbyło się się ogólnopolskie kryterium kolarskie o puchar burmistrza tego miasta. Wyścig został rozegrany w kategoriach: młodzik, junior młodszy oraz masters (od trzydziestolatków do zawodników po 60. roku życia). Zwyciezców było aż sześcioro, ale największe wrażenie zrobił na kibicach Artur Spławski z Poznania - triumfator rywalizacji mastersów po czterdziestym roku życia.

Kolarze ścigali się na zamkniętej trasie okrężnej wyznaczonej ulicami: al. Piasta, Krzywoustego, Królowej Jadwigi, Zielną. Start i meta w tym samym miejscu - na al. Piasta (naprzeciwko basenu "Laguna"). Długość jednego okrążenia wynosiła około 1400 metrów.


Kilka minut przed startem juniorów młodszych.

 

Jako pierwsi na trasę ruszyli młodzicy i młodziczki, w sumie dziewięcioro rywalizujących. Mieli oni do pokonania 16 rund, przy czym na co czwartym zdobywali punkty - 5, 3, 2 i 1. Najwięcej ich zdobył i triumfował Jakub Pytka z MKS "Kardina" z Jaworzyny Śląskiej przed Tomaszem Wolskim (LKKS Górnik Wałbrzych) i Wojciechem Wilgusem (LKS Drogowiec Złotów).

 

Młodzicy - wyniki

 

1. Jakub Pytka - MKS "Kardina" Jaworzyna Śląska
2. Tomasz Wolski - LKKS Górnik Wałbrzych
3. Wojciech Wilgus - LKS Drogowiec Złotów
4. Bartłomiej Wawrzon - LKS Drogowiec Złotów
5. Justyna Duda - LKKS Górnik Wałbrzych
6. Karol Szpot - LKS Drogowiec Złotów
7. Marlena Przewięda - LKKS Górnik Wałbrzych
8. Klaudia Żukowska - LKKS Górnik Wałbrzych

 

W najliczniej obsadzonym wyścigu wystartowało 31 juniorów młodszych - ze Złotowa, Grudziądza, Bydgoszczy, Szczecina, Goleniowa, Wałbrzycha, Darłowa, Kórnika i Konina. Zawodnicy tej kategorii jechali 25 rund, z których co piąta była punktowana - 5, 3, 2 i 1.


Rafał Klepacki przed Michałem Kadrzyńskim na mecie.

Przez cały czas ton jeździe nadawali dwaj zawodnicy - Michał Kadrzyński (nr startowy 65) ze Szczecina i Rafał Klepacki (nr 18) z Konina, którzy z każdym kolejnym okrążeniem zwiększali przewagę - od kilku sekund po dwóch pierwszych rundach do ponad dwie minuty w końcówce.

 

Wygrał Rafał Klepacki przed Michałem Kadrzyńskim i Danielem Adamskim (UKS Jedynka - Limaro Kórnik).

 

Juniorzy młodsi - wyniki

 

1. Rafał Klepacki - KLTC Konin
2. Michał Kadrzyński - KS Elektro-Bud Bogo Szczecin
3. Daniel Adamski - UKS Jedynka Limaro Kórnik
4. Mateusz Byczkowski - KS Elektro-Bud Bogo Szczecin
5. Mateusz Mikulicz - MKS Stal Grudziądz
6. Krzysztof Piątek - MKS Stal Grudziądz
7. Damian Grochulski - KLTC Konin
8. Bartosz Zając - LKKS Górnik Wałbrzych

 

Organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne dla młodzików i juniorów młodszych. Młodzik: I miejsce - 150 zł, II - 120 zł , III - 100 zł, IV – 80 zł, V - 70 zł, VI - 60 zł, VII - 50 zł, VIII - 50 zł. Junior młodszy: I miejsce - 200 zł, II - 170 zł, III - 150 zł, IV - 120 zł, V - 100 zł, VI - 90 zł, VII - 80 zł, VIII - 60 zł. Najlepszych ośmiu zawodników w obu kategoriach otrzymało także dyplomy, zwycięzcy - puchary.

 

Ścigali się także mastersi. Najpierw na trasę ruszyli zawodnicy kategorii I (30-39 lat) i II (40-49 lat). Było ich łącznie osiemnastu. Już na pierwszych dwóch rundach ukształtowała się czołowa trójka: Adrian Jach ze Szczecina, Arkadiusz Garczarek z Granowa i Artur Spławski z Poznania.


Artur Spławski z Poznania był gwiazdą kryterium kolarskiego w Złotowie.

 

Ten ostatni zawodnik, rocznik 1960, ma na swym koncie tytuł wicemistrza świata mastersów w kolarstwie szosowym (1999 rok - St. Johan, Austria). I choć od tego czasu minęło już prawie dziewięć lat. Artur Spławski nadal jest w doskonałej formie i w Złotowie w tym łączonym wyścigu dwóch kategorii wygrał zdecydowanie.

 

Mastersi I (30-39 lat) - wyniki

 

1. Arkadiusz Garczarek - Granowo
2. Adrian Jach - Szczecin
3. Piotr Patynowski - Piła

 

Mastersi II (40-49 lat) - wyniki

 

1. Artur Spławski - Poznań
2. Krzysztof Kosmatka - Piła
3. Piotr Adamski - Śrem

 

 

W oddzielnym wyścigu jechało ośmiu mastersów kategorii III (50-59 lat) i IV (60-69 lat) - po czterech w każdej. Zaimponowało trzech kolarzy: Marek Szymański z Poznania, Jan Śmiechowski z Torunia i Zbigniew Betscher ze Złotowa.

 

Mastersi III (50-59 lat) - wyniki

1. Marek Szymański - Poznań
2. Jan Śmiechowski - Toruń
3. Andrzej Durek - Złotów

 

Mastersi IV (60-69 lat)

1. Zbigniew Betscher - Złotów
2. Józef Pożarlik - Koszalin
3. Stefan Jesionowski - Poznań

 

 

 

Najlepsi mastersi w każdej kategorii otrzymali puchary, ci do szóstego miejsca - statuetki i dyplomy.

 

Organizatorami imprezy byli: Miejski Komitet Organizacyjny Euro –Eco-Meeting, LKS Drogowiec Złotów i Powiatowe Zrzeszenie LZS w Złotowie.


Ośmioro najlepszych młodziczek i młodzików, wiceburmistrz Złotowa Jerzy Kołodziejczyk (z lewej) oraz prezes LKS Drogowiec Złotów (siedzi na podium) Wiesław Fidurski.

 

By być jednak w zgodzie z faktami, całym dobrym organizacyjnym duchem sobotniego kryterium był Wiesław Fidurski, prezes LKS Drogowiec Złotów. Prezes jeździ na rowerze, ściga się w zawodach XC i maratonach MTB i do Złotowa zaprasza dobrych kolarzy. W maju 2008, dokładnie 11 maja, był tu Rosjanin Jewgienij Pieczenin - jeden z najlepszych kolarzy górskich Federacji Rosyjskiej, w sobotę gwiazdą był 48-letni Artur Spławski z Poznania.


Zbigniew Betscher ze Złotowa, rocznik 1948, wygrał wyścig sześćdziesięciolatków. Tu na zdjęciu z żoną Zofią, synem oraz wnukami.

 

Kolarzy dość licznie dopingowali mieszkańcy prawie 20-tysięcznego Złotowa, najlepszych zaś honorował pucharami, statuetkami i dyplomami wiceburmistrz miasta Jerzy Kołodziejczyk.

 

Była to bardzo udana impreza, szkoda tylko, że do Złotowa nie pofatygowli się liczniej mastersi, w których nie wygasa tęskonta za dobrze zorganizowanymi wyścigami. To kryterium kolararskie w Złotowie takie właśnie było.

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL