R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867556 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sławomir Spławski najszybszy na finiszu

 

To był czternasty czwartek kolarski
na torze samochodowym "Poznań"


Sławomir Spławski finiszuje przed sierpniową nocą.
Fot. Piotr Kurek

Slawomir Spławski (Merx Team) wygrał dzisiaj w ładnym stylu szosowy wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań", czternasty w tym roku w tym właśnie miejscu. Dystans 40860 metrów pokonał w czasie 56 minut 12 sekund. Startowało ponad stu zawodników w różnym wieku, nie zabrakło także pań.

Wyścig był bardzo szybki, wszelkie próby odjazdu były bezwzględnie kasowane. Próbowali swego szczęścia oderwania się od peletonu znani kolarze, jak choćby Bartosz Mikler z Victorii Jarocin - tegoroczny mistrz Polski w kolarstwie przełajowym wśród orlików. Po pokonaniu dziewięciu rund wiadomo było, że na metę przyjedzie cała grupa i o zwycięstwie zadecyduje finisz.


Kilka reprezentantek Polski (UKS Mróz Jedynka Kórnik) stanęło dziś do szosowej rywalizacji z mężczyznami.
Fot. Piotr Kurek

Kilkadziesiąt metrów przed metą prowadził Artur Kozal z Mosiny, za nim jak cień podążał Sławomir Spławski z Bogdanowa. Zawodnik Merx Teamu wytrzymał szybkie tempo prowadzącego i wykrzesał z siebie jeszcze dodatkową energię, by na mecie byc pierwszym. O całą długość roweru. Dystans 40860 metrów pokonał w czasie 56 minut 12 sekund, czyli ze średnią prędkością 43,6 km/h.

– Mam pracowity sezon - mówił za linią mety Sławomir Spławski (rocznik 1984). – Wygrałem w tym roku już dwadzieścia wyścigów, szosowych, przełajowych i MTB, czterdzieści razy stałem na podium. W niedzielę startowałem w maratonie MTB w Suchym Lesie (podium), dziś wygrałem wyścig na torze "Poznań". W najbliższy weekend powalczę w Karkonoszach w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Mastersów o krajowy championat.


Jedna wielka kolarska rodzina: Jakub Najs (od lewej), Violetta Dura-Kolasińska, Artur Spławski, Sławomir Spławski, Tadeusz Jasionek i Artur Kozal.
Fot. Piotr Kurek

Dziś na torze "Poznań" pojawiła się silna ekipa UKS Mróz Jedynka Kórnik z Alicją Ratajczak i Nikol Płosaj na czele (reprezentowały Polskę w Szosowych ME w Estonii) pod wodza trenera Roberta Taciaka. Swe siły sprawdzali także zawodnicy Tarnovii Tarnowo Podgórne. Colex Racing Team, silny w maratonach MTB, zaprezentował swe szosowe oblicze w godny sposób. Był Tadeusz Jasionek z Przytocznej, był także Oskar Stabno - muzyk jazzowy o duszy kolarza.

Cyklosport i M30
1. Sławomir Spławski
2. Artur Kozal
3. Tomasz Jankowiak

M40 i M50
1. Krzysztof Kosmatka
2. Lech Ergang
3. Marek Bonecki

M60+
1. Bogdan Malke
2. Romuald Szaj
3. Grzegorz Napierała

Kobiety open
1. Karolina Przybylak
2. Alicja Ratajczak
3. Marta Gogolewska


Sławomir Spławski - pierwszy, Artur Kozal - drugi, Tomasz Jankowiak - trzeci. Uchwyceni na finiszu.

Za tydzień, 20 sierpnia, piętnasty jubileuszowy czwartek kolarski. Będzie to jazda nagradzana premiami finansowymi dla najlepszych. Wielki finał tych szosowych spotkań na torze samochodowym "Poznań" 27 września 2015.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL