R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873425 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spotykamy się w Żarach

 

W najbliższą niedzielę dziewiąta edycja
cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2023


Przed rokiem, w kwietniu 2022, w Żarach triumfował Mariusz Gil.

Fot. FOTOMTB.pl


W najbliższą niedzielę (3 września) w Żarach odbędzie się dziewiąta edycja tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem panie i mężczyzni rywalizować będą w urokliwych lasach, bardzo pagórkowatych.  

– Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB trafił do Żar po raz pierwszy w roku 2017 - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka całego przedsięwzięcia. – Pasjonaci kolarstwa górskiego mają tutaj dobre warunki do sportowej rywalizacji. Miejscowe lasy są ładne, a pagórkowaty teren jest wyjątkowy jak na Lubuskie. Wielkość przewyższenia na trasie Giga to 1800 metrów, więc łatwo nie będzie.

– Tegoroczna trasa jest częściowo zmieniona w stosunku do tych z lat poprzednich - objaśnia jej konfigurację Krzysztof Grzegorczyk, tutejszy współorganizator "Kaczmarka". – Będzie mniej jazdy po płaskim, więcej odcinków singlowych i wzniesień, gdzie przyjdzie startującym pedałować w górę, zjeżdżać w dół i znów piąć się na górkach. Jedna runda liczy 22 km i suma przewyższeń na niej wynosi 600 metrów. Imprezę będą obstawiać miejscowi amatorzy biegów oraz uczniowie miejscowych szkół.  Zapraszamy ludzi do naszego Zielonego Lasu i naszego miasta - podkreśla.

Startujący w Żarach będą mieli do pokonania trasy o długości: Giga - 66 km,  Mega - 44 km, Mini - 22 km, zaś Młodzik i Fun - około 10 km. Swą rowerową rywalizację będą miały także dzieci do lat dziesięciu.

I jeszcze jedno: zapisy online oraz płatności na maraton w Żarach do środy 30 sierpnia (mtb.ke.pl/zapisy-online/). Ułatw pracę organizatorom cyklu i nie zwlekaj do ostatniej chwili. Później zgłoszenia i opłaty tylko w biurze zawodów w dniu maratonu 3 września od godziny  8.00 do 10.30. Imprezę organizują: OSiR Żary, Urząd Miasta Żary oraz Stowarzyszenie Bike & Run Promotion.

Do zobaczenia w Żarach!

                                                 Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL