R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873418 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Żerkowa

 

Szósta edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


Tak było przed rokiem w Żerkowie. Na starcie Andrzej Kaiser (z lewej) i Mariusz Gil.
Fot. Piotr Kurek


W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, w Żerkowie odbędzie się maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2022. To ładna miejscówka, gdzie przed laty odbywały się, rok po roku (2013 i 2014), Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Tutaj Maja Włoszczowska zdobywała swe kolejne tytuły najlepszej w kraju zawodniczki cross country.

W niedzielę pierwsi zawodnicy ruszą na trasę o godzinie 11.00. Do jutra (środa 15 czerwca) można się jeszcze zgłosić online (https://mtb.ke.pl), do godziny 23.59, i w ten sposób ponieść niższą opłatę startową.

Walory krajobrazowe Żerkowa i okolic są znane, szczególnie tym, którzy w tej okolicy rywalizowali w krajowym championacie MTB lub w jednej z edycji Grand Prix Kaczmarek Electric.

W niedzielę nie tylko fani rowerów górskich z Wielkopolski będą podążać do Żerkowa. Na dystansie najdłuższym, czyli Giga, zamierza wystartować Bartosz Mikler z Jarocina, rozpoznawalna i bardzo kolorowa postać polskiego kolarstwa przełajowego. Nie zabraknie zapewne na starcie Mariusza Gila ze Strzelec Krajeńskich i Grzegorza Grabarka z Zielonej Góry.  
 
Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022 rozpoczął się w tym roku 10 kwietnia imprezą w Krośnie Odrzańskim, dwa tygodnie później odbyły się zawody w Zarach, następnie w Sulechowie (8 maja), Rakowni pod Murowaną Gośliną (29 maja) i Chodzieży (5 czerwca). Żerków jest zatem  szóstym etapem prestiżowych maratonów, których w tym roku będzie aż dwanaście. Kolejne zawody już w następnym miesiącu (w niedzielę 3 lipca) w Polkowicach na Dolnym Śląsku.

                                      Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL