R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602454 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rowerami przez Puszczę Zielonka

 

Murowana Goślina: w niedzielę 10 kwietnia
ogólnopolski maraton MTB


Tak było przed rokiem, 4 lipca 2010. Ruszyli zawodnicy startujący na dystansie Mega - z numerem 2 Andrzej Kaiser z Bytowa.

W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, w Murowanej Goślinie o godzinie 10.00 rozpocznie się ogólnopolski maraton na rowerach górskich, którego trasa przebiegać będzie najpiękniejszymi drogami i ścieżkami Puszczy Zielonka.

Impreza ta jest pomyślana jako wielkie święto nie tylko wielkopolskich pasjonatów MTB - amatorów, jak i bardziej profesjonalnie przygotowanych cyklistów. I jedni, i drudzy znajdą dla siebie odpowiednią trasę.

Jako pierwsi o godzinie 10 ruszą na trasę startujący na dystansie Giga. W tym roku będzie to dokładnie 105 km 702 metry. Wielkość przewyższeń wyniesie 800 metrów. Zawodniczki i zawodnicy rozpoczną pedałowanie na Nowym Rynku (osiedle Zielone Wzgórza), by jechać obok Jeziora Bolechowskiego, miejscowości Huciska, jeziora Głęboczek, Worowa, Dzwonowa i Dzwonowa Leśnego. Dalej będą wsie Stęszewice, Osadnik, Gniewkowo, Łagiewniki, Krześlice, Złotniczki, piękny Trakt Bednarski, także Trakt Poznański i podjazd na Dziewiczą Górę. I stamtąd mocne pedałowanie na metę, która usytuowana będzie na Nowym Rynku na osiedlu Zielone Wzgórza.

Godzinę później, o 11, rozpoczną jazdę startujący na dystansach Medio i Mini. Jednym z nich będzie burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki.


Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki na mecie. Dystans Mega (68 km) pokonał w czasie 3:31 h. Murowana Goślina, 4 lipca 2010.

– Będzie to mój piąty start. W 2006 roku jechałem na Mini, rok później nie brałem udziału jako maratończyk w imprezie. W roku 2008 znów na Mini, przed dwoma laty - po raz pierwszy na dystansie Mega. W ubiegłym roku również na Mega: dystans 68 kilometrów przejechałem w 3:31h i byłem czwartym mieszkańcem Murowanej Gośliny. W niedzielę pojadę na dobrym rowerze marki Corratec. Mam dużo obowiązków, ale raz w tygodniu, zawsze w sobotę, pokonuję na nim kilkadziesiąt kilometrów. Czynię tak z dużą regularnością. Jest wiosennie ciepło, drogi Puszczy Zielonka zachęcają do jazdy i mam nadzieję, że trzeci mój start na Mega będzie lepszy od ubiegłorocznego - podkreślił Tomasz Łęcki.

Tak jak w roku ubiegłym, do startu przygotowuje się około 50 mieszkańców Murowanej Gośliny. Tomasz Łęcki, Ryszard Pomin - radny powiatu poznańskiego i Zbyszek Krugiełka - były przewodniczący Rady Miejskiej Murowanej Gośliny - to tylko trzech przedstawicieli miasta, które od sześciu lat gości maratończyków z całego kraju.

Niedzielny maraton to duże przedsięwzięcie, gdyż wystartuje w nim - jak oczekują burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki i Grzegorz Golonko - szef firmy G&G Promotion, która organizuje imprezę od strony sportowej - minimum tysiąc ludzi na rowerach górskich. Będą oni mieli trzy dystanse do pokonania: Giga - 105 km, Mega - 68 km i Mini - 37 km.


Tak było przed rokiem, 4 lipca 2010.

Maraton w Murowanej Goślinie jest świętem kolarskiej Wielkopolski, wydarzeniem łączącym wielu ludzi. W czerwcu 2006 roku odbył się on po raz pierwszy. Rok później maratończycy startowali 13 maja 2007, w ostatnich trzech latach - w kwietniu 2008, kwietniu 2009 i 4 lipca 2010.

10 kwietnia 2010 będzie szóstą edycją maratonu w Murowanej Goślinie. Organizowanego zawsze przez władze Murowanej Gośliny i firmę G&G Promotion. Wsparcia udzielają także samorząd wojewódzki i Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zielone Wzgórza" w Murowanej Goślinie.

10 kwietnia

Powerade® Suzuki MTB Marathon 2010

Organizator: G&G Promotion, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
Gdzie: Murowana Goślina - Nowy Rynek, os. Zielone Wzgórza
Start: godzina 10 - dystans Giga, godzina 11 - dystans Mega, godzina 11.15 - Mini. Biuro zawodów czynne w sobotę od godziny 16 do 21, w niedzielę od 7.00 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 37 km, Mega - 68 km, Giga - 105 km.
Więcej informacji: http://www.mtbmarathon.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL