R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825391 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Wałcza

 

Maraton MTB w cieniu bunkrów
w niezwykle malowniczej okolicy


Przed rokiem działacze Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej zorganizowali maraton MTB w Ostrowcu.

 

W najbliższą niedzielę (25 sierpnia) w Wałczu odbędzie się maraton MTB z cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB 2013. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: Mini - 40 km i Mega - 60 kilometrów. I to w niezwykle malowniczej okolicy. Start i metę wyznaczono w centrum miasta, na ulicy Budowlanych. Zapowiada się wielka impreza sportowo-rekreacyjna.

Działacze Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej z jego prezesem Adamem Taczkowskim na czele przygotowali w tym roku niezwykle atrakcyjną trasę.

Po starcie zawodniczki i zawodnicy pojadą przez około kilometr ulicami asfaltowymi Wałcza, by następnie przy kompleksie bunkrów skręcić w lewo na wyboistą drogę. Dalej pedałować będą przez dwa kilometry po nasypie kolejowym, po czym wjadą w las. Na 17 kilometrze trasy znajduje się Bukowa Góra, najwyższe wzniesienie do pokonania: najpierw łagodny podjazd w piachu, później niezła stromizna.

Maraton MTB w Wałczu określony jako rowerowe zmagania wokół bunkrów odbywać się będzie w niezwykle malowniczej okolicy. To nie tylko jazda po starym nasypie kolejowym, w lasach, ale i nad jeziorami. Suma przewyższeń na dystansie Mini (40 km) wynosi 500 metrów wysokości, na Mega (60 km) - 800 metrów.

Grupa dwudziestu animatorów turystyki rowerowej z Wałcza pod kierownictwem Adama Taczkowskiego od kilku miesięcy przygotowuje się do niedzielnego maratonu MTB i serdecznie na niego zaprasza. Trasa została wzorowo przygotowana i oznakowana. Dla pierwszych trójek przygotowano coś do wręczenia, duży zaś worek z nagrodami do rozlosowania był miesiącami pracowicie zapełniany.

Impreza w Wałczu jest kolejną z cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych MTB 2013. W tym roku maratony MTB odbyły się już w Dolsku (kwiecień), Połczynie-Zdroju (maj), Wyrzysku, Złotowie, Barlinku (wszystkie trzy w czerwcu) i 11 sierpnia w Suchym Lesie, gdzie na starcie stanęło 554 pań i mężczyzn.

25 sierpnia

Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB 2013

Organizator: Wałecki Klub Turystyki Rowerowej, ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca
Gdzie: Wałcz - ul. Budowlanych
Start: godzina 11 - dystans Mega, 11.30 - dystans Mini. Biuro zawodów czynne od 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mega - 60 km, Mini - 40 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl, http://www.wktr.com.pl/index.php/maraton-mtb-w-walczu

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL