R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900116 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
11 kwietnia maraton MTB w Cybince

 

Pozostało 14 dni do rozpoczęcia imprezy


Przed rokiem, 17 maja, Małgorzata Zellner wygrała rywalizację kobiet na dystansie Mega.

Fot. FOTOMTB.PL

11 kwietnia 2015 w Cybince odbędzie się Verus K-SSE Maraton MTB. To już szósta edycja imprezy, na którą od początku przyjeżdżają najlepsi kolarze górscy naszego kraju. Jej integralną częścią są Mistrzostwa Polski TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Służb Mundurowych.

W odróżnieniu od roku poprzedniego, tegoroczny maraton MTB w Cybince nie został wpisany do kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego, co uniemożliwia start zawodniczek i zawodników elity i U23 z licencjami.

W tym roku startujący zmierzą się z dwoma dystansami: Mega (36 km ) i Mini (10 km).

Trasa dystansu Mega na pierwszych dwóch kilometrach pokrywa się z trasą Mini, po czym jadący skręcają w lewo i wjeżdżają na ścieżkę leśną. Pierwsze podjazdy rozpoczynają się osiem kilometrów od startu. Cała trasa poprowadzona jest utwardzonymi duktami leśnymi (są elementy sypkiego piasku), szerokimi szutrowymi drogami oraz asfaltem. Jadący będą mogli podziwiać malownicze okolice rzeki Pliszki, a takż piękne tereny przyrodnicze Nadleśnictwa Cybinka. Dojazd do mety szybki i w miarę płaski (ostatnie 4 km). Runda liczy 36 km i na tym dystansie startujący pokonują ją jeden raz.


W tym roku Pliszki nie trzeba będzie pokonywać w ten sposób.
Fot. FOTOMTB.Pl

Jako, że impreza odbędzie się 11 kwietnia, przeprawa przez rzekę Pliszkę odbywać się będzie przez mostek.

Trasa dystansu Mini jest bardzo łatwa. Każdy spokojnie sobie z nią poradzi i będzie czerpał przyjemność z ruchu na świeżym powietrzu. Start nastąpi na szerokiej utwardzanej, szutrowej drodze. Następnie trasa prowadzi około 1 km drogą asfaltową i skręca na utwardzane dukty leśne. Trasa jest płaska. Dojazd do mety, to około 500 metrów odcinek po skoszonej trawie. Końcowe 200 metrów to utwardzona droga szutrowa. Uczestnicy pokonają dwie rundy po około 4750 metrów każda.

Maraton MTB w Cybince organizują od 2010 roku ci sami ludzie: Krzysztof Murdza, Robet Tomczak, Jarosław Misiołek i Eugenia Niedźwiedzka, by ograniczyć się do wymienienia czterech najważniejszych nazwisk.

Do maratonu MTB w Cybince pozostało 14 dni. Organizatorzy zabiegają o kolejne nagrody (ich pula jest duża), na pięciu najlepszych zawodników na dystansie Mega czekają nagrody finansowe. Można zgłaszać swój udział w imprezie na stronie http://veruslogistics.pl/verusmaraton/, bądź w dniu zawodów.

O imprezie można przeczytać i dowiedzieć się także na Facebooku: Verus K-SSSE MTB Race oraz FSL Verus AOK.pl Team.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL