R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832627 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sztafety drużynowe w piątek, maraton MTB w sobotę

 

Wielkie kolarskie ściganie wraca do Czarnkowa!

 

Po kilku latach przerwy kolarze MTB - zawodowi, jak i amatorzy wracają do Czarnkowa, by rywalizować w sztafetach drużynowych XC oraz w maratonie MTB o tytuły mistrzów Wielkopolski. Zawody odbędą się w najbliższy piątek i sobotę, 25-26 maja. Warto tego dnia być w Czarnkowie i poczuć smak prawdziwego kolarstwa górskiego.

Start, meta i miasteczko zmagań kolarzy usytuowane będzie tradycyjnie w parku przy amfiteatrze przy ulicy Spacerowej/Wronieckiej. Kilka lat temu imprezy w Czarnkowie z cyklu Skoda Grand Prix MTB organizował Czesław Lang, na starcie których stawali najlepsi w Polsce zawodnicy i zawodniczki. Teraz po raz pierwszy podczas dwudniowej imprezy zawodnicy będą walczyć o tytuły mistrzów Wielkopolski.
 

Sztafety drużynowe XC

Pierwszego dnia dwudniowej imprezy, 25 maja, rywalizować będą teamy o tytuł drużynowego mistrza Wielkopolski w kolarstwie górskim XC. Sztafeta musi liczyć cztery osoby w wieku od 13 do 60 lat. Skład sztafety jest dowolny, mogą go tworzyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zgłoszona drużyna może być klubem, grupą sportową, jak również nieformalną drużyną – grupą przyjaciół, znajomych pasjonatów MTB. Zwycięska ekipa otrzyma nie tylko okazały puchar, ale również nagrodę finansową w wysokości 1000 PLN. Warto ścigać się jednak nie tylko dla samych nagród, ale również po to by porywalizować na prawdziwej trasie MTB, na której jeszcze kilka lat temu ścigali się najlepsi w Polsce zawodnicy i zawodniczki na czele z Mają Włoszczowską, Anną Szafraniec czy Markiem Galińskim. Rywalizacja drużyn rozpocznie się w piątek o godzinie 17.00.

Zapisy przyjmowanie będą w Biurze Zawodów w dniu startu w godzinach 15 – 16.00, jak również elektronicznie do czwartku 24 maja do godziny 22.00 na formularzu zgłoszeniowym. Formularz oraz regulamin sztafet drużynowych dostępny do pobrania jest na stronie internetowej – www.mtbmaratoncup.pl

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w maratonie MTB

Drugiego dnia, 26 maja, panie oraz mężczyzni rywalizować będą w maratonie MTB, również o tytuły mistrzów Wielkopolski. Zmagania na trzech dystansach – do wyboru: Mini (25 km), Mega (52 km), Giga (73 km) na trasie godnej mistrzostw Wielkopolski. Liczne podjazdy, techniczne zjazdy, wspaniałe krajobrazy - to krótka charakterystyka trasy, która powinna zachęcać do startu w Czarnkowie. Trasa będzie widowiskowa również dla kibiców, którzy będą mogli podziwiać rywalizujących kolarzy na trasie XC kilkukrotnie. Zawodnicy będą przejeżdżać trasę XC na rundzie rozjazdowej, jak również na rundzie finiszowej, na której będzie można z pewnością obserwować walkę o zwycięstwo. Mistrzowie Wielkopolski będą wyłonieni na trzech dystansach – Mini, Mega oraz Giga. Oficjalne tytuły mistrzów Wielkopolski będą przyznane zawodnikom i zawodniczkom najlepszym w kategorii open. Zostaną oni uhonorowani okazałymi pucharami, jak również koszulkami mistrzów Wielkopolski, w których jeździć będą mogli przez najbliższy rok do czasu kolejnych mistrzostw.


Czesław Lang organizował zawody XC w Czarnkowie.

Prawo startu w imprezie mają wszyscy bez względu na wiek czy płeć oraz poziom zaawansowania. Aby wystartować wymagany jest sprawny rower i kask. Zapisy przyjmowane są elektronicznie na stronie internetowej imprezy – www.mtbmaratoncup.pl oraz w przeddzień imprezy jak również w dzień startu.

Warto wystartować i spróbować swoich sił. Na zakończenie imprezy, tradycyjnie, wśród wszystkich uczestników wylosowany zostanie rower marki Superior. Tym razem będzie to profesjonalny rower Superior Jet 29 o wartości ponad 2000 PLN. Losowane będą również inne cenne nagrody rowerowe i nie tylko!

Rywalizacja najmłodszych dzieci

26 maja w imprezie rywalizować będą mogły również najmłodsze dzieci w wieku 3-12 lat w Mini Maratonie Dziecięcym. Start wyścigu zaraz po starcie głównego maratonu o godzinie 11.15. Zapisy w Biurze Zawodów w piątek i sobotę. Każde dziecko, które zdecyduje się na start będzie zwycięzcą i zostanie uhonorowane na podium pamiątkowym medalem.

Program Mistrzostw Wielkopolski w sztafetach drużynowych w kolarstwie górskim oraz w maratonie MTB, Czarnków 25 - 26.05.2012
Miejsce: Czarnków, park przy amfiteatrze - ul. Spacerowa/ Wroniecka

25.05.2012 - Mistrzostwa Wielkopolski w sztafetach drużynowych:
15.00 - 16.00- zapisy w Biurze Zawodów - sztafety drużynowe
16.50 - oficjalne otwarcie Mistrzostw Wielkopolski
17.00 - start Mistrzostw Wielkopolski w sztafetach drużynowych
18.15 - ceremonia dekoracji

25.05.2012
17.00 - 21.00 - zapisy w Biurze Zawodów na Maraton MTB
17.30 - oficjalny objazd trasy Maratonu MTB

26.05.2012 - Mistrzostwa Wielkopolski w maratonie MTB:
07.30 - 10.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych
11.00 - start Giga, Mega i Mini
10.30 - 11.00- przyjmowanie zapisów do Mini Maratonu Dziecięcego
11.00 - 17.00- imprezy towarzyszące
11.10 - 11.30- wyścigi Mini Maraton Dziecięcy
11.45 - 12.00- dekoracja uczestników Mini Maratonu Dziecięcego
16.00 - zamknięcie trasy MTB Maraton Cup 2012 na wszystkich dystansach

Ceremonia wręczania nagród:
ok. 15.00 - dystans Mini
ok. 16.00 - dystans Mega i Giga
ok. 17.00 - klasyfikacja rodzinna i drużynowa
ok. 17.30 - losowanie nagród wśród wszystkich uczestników MTB Maraton Cup (tombola)

Więcej informacji na stronie organizatora – www.mtbmaratoncup.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL