R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824674 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pasjonaci MTB popedałują
zgodnie ze wskazówkami zegara

 

19 kwietnia maraton w Murowanej Goślinie

Wiadomość jest cokolwiek sensacyjna, ale prawdziwa. Pasjonaci kolarstwa górskiego z całej Polski, którzy 19 kwietnia wystartują w Murowanej Goślinie zmierzą się z trzema dystansami (Giga - 108 km, Mega - 72 km, Mini - 38 km), ale w odwrotnym niż dotąd kierunku. Dziewicza Góra w tym roku będzie nie na początku maratonu, ale na jego końcowych kilometrach.

Najsilniejsi maratończycy (Giga) wystartują o godzinie 10 z Nowego Rynku na osiedlu Wichrowe Wzgórza w Murowanej Goślinie, by następnie popedałować w innym niż w minionych trzech latach kierunku. Rakownia będzie pierwszą miejscowością na trasie, później kolarze pojadą w stronę Boduszewa, jeziora Głęboczek, Łopuchówka, Dabrówki Kościelnej. W tej ostatniej będzie rozjazd: zawodnicy z Giga pojadą w stronę Turostówka, Łagiewnik, Krześlic, Bednar, Tuczna, by Traktem Poznańskim kierować się ku Dziewiczej Górze. I stamtąd w stronę mety.


Mapka tras tegorocznego maratonu MTB po Puszczy Zielonka.

Zawodnicy z Mega ruszą na trasę o godzinie 11 i przez Boduszewo, okolice jeziora Głęboczek, Łopuchówko dojadą do Dąbrówki Kościelnej (rozjazd), by stamtąd pedałować Traktem Poznańskim na Dziewiczą Górę i dalej też do mety.

Dystans Mini (start też o godzinie 11) to jazda przez Rakownię, Okoniec, Traktem Poznańskim ku 143 metrom nad poziomem morza (podjazd na Dziewiczą Górę) z metą na Nowym Rynku na os. Wichrowe Wzgórza.

– Ta zmiana trasy zapewne spodoba się pasjonatom MTB z całej Polski - powiedział dziś, 23 marca, Wojciech Gogolewski, pomagający Grzegorzowi Golonko i władzom Murowanej Gośliny w przygotowaniu tegorocznego maratonu po Puszczy Zielonka.

***

13 kwietnia (poniedziałek wielkanocny) odbędzie się objazd trasy maratonu 2009 po Puszczy Zielonka - Rajd Rowerowy "O jajeczko". Jego początek o godzinie 11.00 na Nowym Rynku na os. Wichrowe Wzgórza w Murowanej Goślinie.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL